Jak pozycjonować sklep internetowy?

Jak pozycjonować sklep internetowy?

Uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google to proces długi i nader skomplikowany. W skład działań które mają się przełożyć na wysokie pozycje wchodzi wiele elementów które muszą ze sobą współgrać. Sama oferta danego sklepu mimo, że może być konkurencyjna bez odpowiedniej widoczności w Google nie przełoży się na sukces. Należy zatem dbać aby cały czas w sklepie internetowym panował odpowiedni ruch a klienci mogli go z łatwością znaleźć. W tym artykule podpowiemy jak to zrobić i pokrótce omówimy jak pozycjonować sklep internetowy.

sklep internetowy seo

sklep internetowy seo

Zacznijmy od jednego z bardzo często pomijanych aspektów czyli czasu ładowania strony. Nie ma chyba osoby która nie zrezygnowałaby z odwiedzenia danego serwisu zwyczajnie z braku cierpliwości wobec witryny która ładuje się w nieskończoność. Jak pokazują dane statystyczne z zeszłego roku blisko co czwarty użytkownik wyłącza stronę www która ładuje się powyżej trzech sekund. Jeżeli zatem aż 40% użytkowników omija nasz  sklep z powodu wolno ładującej się strony to tracimy naprawdę sporą grupę potencjalnych klientów. Dodatkowo należy zaznaczyć iż szybkość otwierania się strony ma też przełożenie na jej ranking w wynikach wyszukiwania. Aby sprawdzić szybkość naszej strony czy też sklepu www możemy użyć wielu darmowych narzędzi w tym Google speed insight. Wynik analizy podpowie nam co jeszcze na stronie można poprawić aby polepszyć czas jej wczytywania.

Kolejnym elementem na jaki należy zwrócić uwagę są unikalne treści na stronie. Stanowią one bardzo istotny element pozycjonowania strony www. Wyszukiwarka Google nie przepada za duplikatami tak więc kopiowanie czyjejś pracy nie jest odpowiedzią na odniesienie sukcesu. Jeżeli chcemy sprawdzić jak pod względem jakościowym prezentują się nasze teksty można skorzystać do tego celu z gotowych narzędzi takich jak Siteliner lub też copyscape.

Zawsze należy też pamiętać o używaniu w tekstach na stronie znaczników meta. To właśnie te treści zobaczy użytkownik w wynikach wyszukiwania. Pamiętajmy też o używaniu znacznika alt w przypadku zdjęć na stronie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *