Jak poprawić konwersję w sklepie internetowym?

Jak poprawić konwersję w sklepie internetowym?

Każdy przedsiębiorca chce cieszyć się z rosnących zysków. Celem jest aby jak największa liczba odwiedzin w sklepie przekładała się na realne zakupy. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak poprawić konwersję w sklepie internetowym.

jak poprawić konwersję

jak poprawić konwersję

Pierwszym sposobem na zwiększenie konwersji jest zaoferowanie dużej i różnorodnej ilości form płatności. Każdy klient ma inne preferencje odnośnie płacenia za zakupy i musimy być przygotowania na każdy scenariusz. Jeżeli nasz sklep nie będzie oferował formy płatności na jakiej zależy klientowi to najprawdopodobniej skorzysta on z usług innej firmy. Upewnij się wiec, że twój sklep akceptuje tradycyjne formy płatności jak przelew bankowy jak i wszelkiego rodzaju płatności kartami kredytowymi.

Kolejnym sposobem na zwiększenie konwersji jest oferowanie dodatkowych usług takich jak pakowanie produktu na prezent. Wielu klientów kupuje z myślą o innych. Zapakowanie towaru w prezentowe torby papierowe pozwoli klientowi zaoszczędzić czas który musiałby poświęcić na pakowanie podarunku samodzielnie. Warto zatem rozważyć taką opcję w swoim sklepie internetowym.

Innym kluczem do zwiększenia konwersji jest podniesienie zaufania klientów do naszego sklepu. Można to osiągnąć poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju portalach zbierających opinie o sprzedaży lub też wdrożeniu własnego modułu który będzie zbierał i wyświetlał informacje o opiniach innych klientów sklepu.

Dobrym pomysłem na zwiększenie konwersji będzie również udostępnienie specjalnych kuponów rabatowych dla nowych klientów. Jest to doskonała metoda która pozwala przekonać tych klientów którzy jeszcze wahają się z podjęciem decyzji zakupowej. Zniżka nawet kilka procent potrafi bardzo mocno zadziałać na wyobraźnię klienta.

Do polepszenia konwersji stosuje się również takie techniki jak darmowa forma dostawy. Klienci nie chcą zazwyczaj dopłacał do wyjściowej ceny towaru. Darmowa forma dostawy sprawia, że są oni dużo bardziej skłonni do dokonania zakupu.

Warto również rozważyć moduł sugerujący podobne produkty znajdujące się w sklepie. Pozwoli to pomóc klientowi wybrać odpowiedni towar lub zachęcić do zrobienia większych zakupów niż zwykle.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *