Dlaczego warto wdrożyć certyfikat SSL na stronie?

Dlaczego warto wdrożyć certyfikat SSL na stronie?

Bezpieczeństwo danych to rzecz która w obecnych czasach jest praktycznie bezcenna. Raz utraconego zaufania użytkowników nie da się łatwo odzyskać z tego też powodu większość przedsiębiorców dokłada starań aby wszelkie dane klientów były bezpieczne. Jednym z podstawowych sposobów na osiągniecie bezpieczeństwa jest wdrożenie certyfikatu SSL. W tym artykule wytłumaczymy wam zatem dlaczego warto wdrożyć certyfikat SSL na stronie internetowej.

certyfikat ssl

certyfikat ssl

Pierwszym powodem jest fakt iż bezpieczeństwo jest jednym z czynników rankingowych wyszukiwarki Google. Algorytmy Google biorą pod uwagę przy ustalaniu pozycji blisko dwieście czynników i jednym z nich jest właśnie fakt czy dana strona posiada certyfikat bezpieczeństwa. Wszystkie strony które posiadają certyfikat SSL będą przez algorytm widziane dużo lepiej i zyskają tym samym lepsze pozycje. Jeżeli zatem zależy nam na pozycjonowaniu własnej strony www to wdrożenie certyfikatu SSL wydaje się w obecnych czasach niemal koniecznością.

Strona posiadająca protokół https to także gwarancja bezpieczeństwa przesyłanych danych przez użytkowników. Dane przesyłane za pośrednictwem protokołu https są w pełni szyfrowane. Gwarantuje to, że tak newralgiczne informacje jak loginy, hasła czy dane karty kredytowej nie zostaną przechwycone przez osoby trzecie.

Następnym argumentem przemawiającym za wdrożeniem certyfikatu SSL jest nowa polityka twórców przeglądarek internetowych. Już od jakiegoś czasu nowe wersje przeglądarki Chrom czy też Firefox ostrzegają użytkownika jeżeli dana strona nie posiada wbudowanego certyfikatu bezpieczeństwa. Tego rodzaju komunikaty potrafią zatem skutecznie zniechęcić potencjalnego klienta do odwiedzenia danej strony i zapoznania się z ofertą produktową zamieszczoną w sklepie online. Jedynie wdrożenie certyfikatu SSL może pozwolić na pozbycie się wspomnianego komunikatu z okna przeglądarki.

Ostatnim argumentem, który powinien przekonać was do wdrożenia protokołu https jest fakt iż tak naprawdę jest on bardzo tani a w praktyce może być nawet darmowy. Ceny certyfikatów SSL w ostatnich latach znacznie spadły i wynoszą one zaledwie parę złotych miesięcznie. Można również skorzystać z darmowego certyfikatu SSL dzięki takim rozwiązaniom jak Let’s Encrypt.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *