Wielki powrót puf na salony!

Wśród modnych trendów wnętrzarskich wyróżnia się tendencja do aranżacji salonów w swobodnym stylu. Wystrój pokoju dziennego, który ma zachęcać domowników do wspólnego wypoczynku i relaksu to przede wszystkim wygodne, miękkie siedziska. Pufy do salonu są znów modne – to ich wielki powrót!

pufy do salonu

Pufy do salonu: właściwości

Pufy do salonu cechuje zarówno wygoda, jak i elegancki wygląd. Meble relaksacyjne przeznaczone do pokoju dziennego są najczęściej wykonane z ekskluzywnych, efektownych tkanin lub modnych wzorzystych materiałów. Ich podstawową funkcją jest pełnienie roli komfortowego siedziska, ale równie ważna jest funkcja estetyczna. Dlatego projektanci nowoczesnych mebli relaksacyjnych przykładają dużą wagę do ich designerskich kształtów i wysokiej jakości wykonania. Pufy do salonu często są wykonane na bazie odpornej na uszkodzenia styropianowej kształtki w formie kostki lub rollera. Inny model puf to niezwykle popularne worki sako, wypełnione granulatem styropianowym. Ich główną zaletą jest to, że idealnie dopasowują się do pozycji ciała użytkownika.

Warto wiedzieć, że producenci nowoczesnych mebli relaksacyjnych wprowadzili niedawno na rynek nowe materiały, z których powstają pufy, worki sako i fotele relaksacyjne. Poliester i plusz o dużo mówiącym rozszerzeniu: „design”, błyskawicznie stał się bardzo modny wśród dekoratorów wnętrz.

Pufy do salonu: zastosowanie

Pufy w salonie mogą pełnić różnorodne funkcje. Najważniejszą jest rola siedziska dostosowanego do niskich ław oraz stolików. Dzięki pufom zlokalizowanym blisko stolika kawowego można zaaranżować miły kącik zachęcający domowników do rozmów, gier planszowych i wspólnego spędzania czasu. Natomiast worki sako to wspaniałe siedziska, na których można uciąć sobie poobiednią drzemkę, oglądać TV lub czytać książki nawet w pozycji leżącej. Istotna cecha tego typu mebli foteli relaksacyjnych jest ich swobodny, niezobowiązujący charakter. Pufy są bardzo lekkie, więc łatwo je przestawiać, dzięki czemu aranżacja salonu staje się łatwa i przyjemna.

Pufy i fotele z nowoczesnych materiałów mają tę zaletę, że pasują do wielu modnych stylów aranżacyjnych. Dzieje się tak za sprawą szerokiej palety barw, nietuzinkowych kształtów i ciekawego wzornictwa. Na wskroś nowoczesne materiały dodają im uroku i atrakcyjności. Dlatego coraz częściej te innowacyjne produkty możemy dostrzec w aranżacjach w stylu skandynawskim, nowoczesnym, wielkomiejskim czy futurystycznym.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *