Jak przygotować biznes e-commerce na Black Friday?

Jak przygotować biznes e-commerce na Black Friday?

W tym tygodniu czeka nas wielkie zakupowe święto czyli Black Friday i następujący po nim Cyber Monday. Dla sprzedawców to znakomita okazja aby przyciągnąć do siebie klientów i dodatkowo zwiększyć przychody. Wymaga to jednak odpowiednich przygotowań. Z tego też względu w tym artykule podpowiemy wam jak przygotować biznes e-commerce na Black Friday.

Jak przygotować biznes e-commerce na Black Friday

Jak przygotować biznes e-commerce na Black Friday

Pierwszym krokiem powinno być ustalenie naszych celów biznesowych.  Musimy dokładnie przeanalizować liczbę i profil klientów którzy dokonują u nas zakupów aby móc skutecznie odwołać się do ich potrzeb. Może z twojej analizy będzie wynikać, że klienci często szukają jakiegoś dodatkowego akcesorium po dokonaniu zakupu. W takim razie teraz będziesz mógł im zaproponować dodatkowy produkt w obniżonej cenie aby zachęcić ich do zakupu lub też promować w ten sposób dokonywanie transakcji na wyższe kwoty.
Zwiększenie wartości pojedynczego zamówienia to znakomity sposób aby poprawić zyski w okresie Czarnego Piątku.

Oprócz tego warto śledzić czy klienci nie polecają nas lub naszych produktów swoim znajomym. Całkiem duża grupa osób chwali się bowiem zakupami na portalach społecznościowych itd. Można to badać wykorzystując takie narzędzia jak Brand24.

Przygotowania do Black Friday powinniśmy zacząć nieco wcześniej. Pozwoli to bowiem dobrze zaplanować naszą strategię sprzedażową i reklamową. Działanie na ostatnią chwilę i bez odpowiedniego planu to najgorsza rzecz jaką można zrobić w biznesie.

Podczas przygotowań do Black Friday można skupić się na takich aspektach jak przygotowanie dodatkowych zdjęć naszych produktów które będą przydatne w akcjach promocyjnych. Przed Czarnym Piątkiem powinniśmy również zadbać o specjalną podstronę na naszym sklepie www która będzie prezentować ofertę promocyjną.

Również zawczasu polecamy przygotowanie specjalnych kodów rabatowych i przemyślenie sposobu w jaki zamierzamy je dystrybuować. Może to być konkurs na portalach społecznościowych czy też akcja w stylu ,,Pierwszych stu klientów”. Rabaty mogą też być rozdawane losowo na przykład o określonych godzinach.

Z racji wzmożonego ruchu i zainteresowania ze strony klientów powinieneś również przygotować się odpowiednio pod kątem logistyki zamówień. Klienci bardzo negatywnie postrzegają firmy, które spóźniają się z realizacją zamówień. Z tego też względu polecamy wyposażyć magazyn w narzędzia i akcesoria, które pomogą zoptymalizować proces przygotowania paczek do wysyłki. Folia stretch, którą możecie zakupić chociażby tutaj – https://e-hurtownia-opakowan.pl/folia-stretch.html to jeden z prostszych i szybszych sposobów na zapakowanie i zabezpieczenie produktów do wysyłki.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *