Jak pozyskiwać leady sprzedażowe?

Jak pozyskiwać leady sprzedażowe?

Każda firma aby sprawnie funkcjonować potrzebuje stałej grupy klientów, którzy będą zapewniać stabilne przychody umożliwiające dalszy rozwój firmy. Proces pozyskiwania nowych klientów nazywamy też fachowo generowaniem leadów sprzedażowych. W tym artykule skupimy się na tym jak pozyskiwać leady sprzedażowe.

Jak pozyskiwać leady sprzedażowe

Jak pozyskiwać leady sprzedażowe

Przypomnijmy zatem jeszcze raz iż lead sprzedażowy to nic innego jak klient zainteresowany naszą ofertą. Kupnem produktu lub też skorzystaniem z usługi. Gotowych do zakupu użytkowników można pozyskać podejmując pewne działania na stronie ( reklamy Google Ads, content marketing ) lub też poza nią ( ulotki, plakaty, konferencje branżowe ).

Aby zatem cieszyć się udanym biznesem trzeba do swojej strategi prowadzenia firmy wcielić skuteczne taktyki generowania leadów. Tego typu praktyki mają na celu zachęcenie użytkownika do pozostawienia nam swoich danych. Potem następuje proces zarządzania samymi leadami, który ma w konsekwencji doprowadzić do konwersji na sklepie lub stronie.

Jak zatem pozyskiwać leady? Pierwszym sposobem są strony typu landing page. Ich głównym celem jest przekonanie użytkownika do konwersji. Tego typu witryna posiada wiele treści których celem jest przekonanie użytkownika do zakupu. Projektując landing page trzeba też pamiętać, że wszelkie elementy jak grafika, przyciski, formularz kontaktowy i CTA powinny być spójne wizualnie.

Kolejną metodą na pozyskanie leadów jest wykorzystanie poradników i e-boooków. Przed tym jak użytkownik stanie się twoim klientem najczęściej poszukuje on informacji na dany temat. Poradniki to doskonały sposób zatem aby dotrzeć do tego rodzaju klientów. Jeżeli zaimponujesz im swoją wiedzą z danej dziedziny będzie Ci później dużo łatwiej przekonać ich do skorzystania ze swoich usług, gdyż będziesz działał z pozycji eksperta.

Do generowania leadów służy również blog firmowy. Content marketing idealnie sprawdza się tutaj do przyciągnięcia do siebie klientów. Publikuj eksperckie teksty i w ten sposób buduj również wizerunek eksperta.

Na sam koniec pamiętaj o tworzeniu angażujących infografik. Pozwalają one przekazywać skomplikowane treści w atrakcyjny wizualnie sposób. Popularne infografiki mają dużą szansę pozyskania dla twojej firmy nowych leadów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *