Wpływ prędkości wczytywania strony na konwersje

Wpływ prędkości wczytywania strony na konwersje

Pewne polskie powiedzenie mówi iż ,,czas to pieniądz”. W przypadku handlu w internecie tego rodzaju stwierdzenie jest szczególnie prawdziwe. Zwłaszcza jeżeli mówimy o prędkości wczytywania się danego sklepu www lub też strony internetowej. W tym artykule omówimy zatem wpływ prędkości wczytywania strony na konwersje w sklepie internetowym.

prędkość wczytywania

prędkość wczytywania

Jak pokazują badania blisko połowa internautów którzy muszą czekać na wczytanie się strony dłużej niż trzy sekundy zdecyduje się na dokonanie zakupu zupełnie gdzie indzie, a cztery piąte z nich nie wróci już nigdy na daną stronę. Jak więc widzimy szybkość wczytywania się strony ma bardzo duże przełożenie na to czy klient zechce w ogóle dokonać zakupu w naszym sklepie.

Dlaczego zatem klienci tak szybko decydują się na ucieczkę ze stron które mają długie czasy wczytywania? Ponieważ długo wczytująca się strona stwarza wrażenie niedbale i nieprofesjonalnie przygotowanej. Nawet mimo najlepszego projektu graficznego na stronie naszego sklepu www nie będziemy w stanie przekonać klienta do zakupu jeżeli czasy wczytywania się naszej strony będą bardzo długie.

Z tego też względu przygotowując sklep www warto już zawczasu za pomocą różnego rodzaju narzędzi sprawdzić prędkość jego wczytywania. Poprawienie prędkości strony nie tylko pozwoli w przyszłości uzyskiwać lepsze rezultaty konwersji. Przełoży się też na wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Wyszukiwarka Google bowiem bardzo ceni sobie strony które szybko i sprawnie się ładują.

Co jednak zrobić gdy nasza strona działa ale niezwykle wolno? Po pierwsze należy oczyścić ją ze wszystkich zbędnych skryptów i upewnić się, że załączona została opcja przechowywania strony w pamięci danej przeglądarki. Dodatkowo warto upewnić się iż wszystkie zdjęcia zostały odpowiednio skompresowane i nie zabierają zbyt dużo transferu. Mimo coraz to szybszego internetu kilkadziesiąt obrazków o dużych rozmiarach może bardzo znacząco spowolnić cały proces wczytywania się naszej strony.

Jeżeli mimo tych działań czas wczytywania nadal nie jest satysfakcjonujący warto przyjrzeć się czy nasz serwer posiada odpowiednie parametry i czy nie będzie konieczna jego modernizacja na mocniejszy wariant.

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *