Popularne błędy podczas tworzenia sklepu www

Popularne błędy podczas tworzenia sklepu www

Sklepy internetowe to obecnie bardzo popularny sposób dotarcia ze swoim asortymentem do tysięcy potencjalnych klientów. Niestety bardzo często zdarza się, że nowo powstałe sklepy nie mogą przebić się ze względu na błędy które zostały popełnione już na etapie budowy sklepu. W tym artykule omówimy popularne błędy podczas tworzenia sklepu www i zaradzimy jak ich uniknąć.

sklepy www

sklepy www

Pierwszym, najczęściej popełnianym błędem jest niewłaściwy dobór słów kluczowych. Odpowiednie dobranie fraz to pierwszy krok zanim zajmiemy się pozycjonowaniem danego sklepu www. Idealnie będzie zaprojektowanie sklepu w taki sposób aby dla każdego wybranego przez nas słowa kluczowego na stronie znalazła się odpowiednia podstrona. Ma ona zawierać właśnie to wybrane słowo. Poprzez takie działanie roboty Google będą patrzyły przychylniejszym okiem na nasz sklep. Zatem dla strony głównej sklepu słowami kluczowymi powinny być frazy ogólne dotyczące naszej działalności a podstrony zawierać słowa kluczowe na konkretne produkty które oferujemy klientom.

Kolejnym często popełnianym błędem jest kopiowanie opisów dla produktów bezpośrednio ze strony danego producenta. Algorytmy Google bardzo niechętnie patrzą na wszelkiego rodzaju powielane treści i traktują je od razu jako mniej wartościowe dla użytkowników. Z tego też względu warto postawić na unikalne opisy, specjalnie przygotowane wyłącznie dla naszego sklepu www. Warto aby tego rodzaju opisy były wyczerpujące i w jasny i klarowny sposób opisywały korzyści jakie płyną dla klientów z wyboru danego towaru.

Innym błędem przed którym trzeba się koniecznie wystrzegać jest brak opisów typu alt dla grafik na stronie sklepu. Opis alternatywny to tekst który pojawi się na stronie w przypadku gdy wyświetlenie zdjęcia z jakiś przyczyn jest niemożliwe. Ma on też niebagatelne znaczenie podczas pozycjonowania. Roboty wyszukiwarki Google właśnie poprzez opis alternatywny są w stanie poznać czego dotyczą zdjęcia na naszej stronie i pozwolą ją lepiej zaindeksować.

Ostatni omawiany przez nas błąd to brak wersji mobilnej sklepu www. Obecnie prawie połowa ruchu w internecie generowana jest przez urządzenia mobilne – brak odpowiednio przystosowanej wersji sklepu dla tego typu urządzeń to proszenie się o kłopoty i znaczne ograniczenie potencjalnej liczby klientów którzy mogli by skorzystać z oferty danego sklepu www.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *