Znaczenie newslettera w marketingu internetowym

Znaczenie newslettera w marketingu internetowym

Chyba wszyscy jesteśmy zaznajomieni z pojęciem newslettera. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę jak olbrzymi potencjał drzemie w tego rodzaju narzędziu. Wysyłanie wiadomości do klientów to nadal jeden z najlepszych i najbardziej efektywnych sposobów przyciągnięcia do swojej oferty. W tym artykule omówimy zatem znaczenie newslettera w marketingu internetowym.

newsletter

newsletter

Dlaczego zatem warto zdecydować się na korzystanie z newslettera w swoich działaniach marketingowych. Po pierwsze daje to możliwość dotarcia do wszystkich wybranych osób. W odróżnieniu od innych form marketingu bezpośredniego jak media społecznościowe masz tutaj zawsze gwarancję, że twoja wiadomość dotrze do celu.

Dodatkowym atutem jest fakt, że sam możesz decydować o formie przekazu. Inne media czy portale społecznościowe zawsze mają jakieś ograniczenia co do wyglądu wpisów czy też ilości treści i wielkości umieszczonych multimediów. W przypadku newslettera jedynym ograniczeniem jest twój pomysł i to w jaki sposób dostosujesz formę przekazu do danej grupy docelowej.

Niekwestionowanym atutem newslettera jest możliwość personalizowania wiadomości. Dzisiejszy klient bardzo chce być doceniony i poczuć się wyjątkowo. Wszyscy oczekują więc, że sprzedawca będzie miał do nich indywidualne podejście. Dzięki newsletterowi masz możliwość dostosowania wiadomości właśnie w taki sposób aby odbiorca poczuł, że została ona przygotowana specjalnie z myślą o nim.

Dodatkowo poprzez segmentację odbiorców newslettera mamy szansę na zwiększenie konwersji. Dzielenie listy mailingowej według grup tematycznych znacząco zwiększa szansę na to, że nasze wiadomości przyniosą wysoki stopień konwersji.

Ponadto odbiorcy maili nastawieni są na odczytywanie ofert. Często samym motywem zapisania się do newslettera jest chęć otrzymania promocyjnych ofert lub bycie na czasie ze wszelkimi nowościami.

Rozsyłanie newslettera to też doskonała okazja do zbierania dodatkowych informacji na temat klientów. Analizując dane i statystyki z kampanii mailingowej można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat klientów. Poznasz między innymi w jakich godzinach oraz w co najczęściej klikają a na podstawie tych danych będziesz mógł w przyszłości przygotować jeszcze skuteczniejszą kampanię.

 

Przykładem firmy która bardzo dobrze wykorzystuje newsletter w swoich działaniach marketingowych jest na przykład Hurtownia Opakowań – https://e-hurtownia-opakowan.pl/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *