Sposoby na zwiększenie listy subskrybentów newslettera

Sposoby na zwiększenie listy subskrybentów newslettera

Mimo swojego leciwego już wieku newsletter stanowi nadal jedno z najbardziej skutecznych narzędzi do marketingu internetowego. Wykorzystanie tego rodzaju metody do pozyskania klientów przez sklepy internetowe nie jest więc niczym dziwnym. Większość dużych firm adresy mailowe potencjalnych klientów pozyskuje na drodze kupna i sprzedaży. Jeżeli jesteście jednak młodą firmą bez odpowiedniego zaplecza budżetowego to będziecie zmuszeni adresy klientów pozyskać samodzielnie. W tym poradniku przedstawimy wam zatem sprawdzone sposoby na zwiększenie listy subskrybentów newslettera.

Newsletter

Newsletter

Pierwszym krokiem powinno być danie klientom jasnego i klarownego powodu do subskrypcji. Klienci zapisują się do newslettera tylko w przypadku gdy mają w tym jakiś cel. Możesz być w końcu ewentualnie zasypywany masą spamowych wiadomości. Co może być zatem powodem który przekona klienta do pozostawienia swojego adresu mailowego? Istnieje kilka możliwości. Może to być na przykład darmowa opcja wysyłki dla pierwszego zamówienia. Alternatywą może być też kod rabatowy na dokonanie pierwszego zakupu na stronie. Przekonać może także informacje o mających się wkrótce odbyć obniżkach sezonowych. Dobrym argumentem dla klienta będzie też promocja związana z dokończeniem zakupu z porzuconego koszyka zakupowego.

 

 

Kolejną kwestią jest to aby sam formularz zapisu do newslettera odpowiednio był w stanie przykuć uwagę klienta. Warto postawić jednocześnie na prostotę aby zbytnio nie rozpraszać uwagi klienta. Niech zatem nasz formularz składa się z prostego tekstu zachęcającego do zapisu oraz wyłącznie jednego ( góra dwóch ) pól do wypełnienia. Im prościej tym łatwiej będzie przekonać klienta do jego wypełnienia. Istotne będzie też umiejscowienie naszego formularza zapisu. Czy skorzystać z okienka pop-up czy też na przykład paska bocznego. Tutaj wszystko jest już indywidualną kwestią i w olbrzymim stopniu zależy od tego jak zaprojektowana została dana strona www.

 

 

W przekonaniu klientów do zapisu do newslettera niezbędne będzie również aktywne reagowanie na wszelkiego rodzaju wydarzenie czy też święta. Kampania marketingowa z okazji Walentynek czy innego święta jest znakomitym sposobem aby pozyskać subskrybentów. Wszelkiego rodzaju promocje na specyficzne produkty z okazji końca sezonu czy też zmiany asortymentu przez producenta jest więc doskonałą sposobnością aby zaproponować rabat w zamian za zapisanie się do listy newslettera.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *