Znaczenie designu opakowania w marketingu produktu

Znaczenie designu opakowania w marketingu produktu

Nie od dziś wiadomo, że design produktów stanowi jedno z najpotężniejszych narzędzi do zachęcenia klientów do skorzystania z danej oferty. Jednocześnie nadal bardzo wielu producentów nie zdaje sobie sprawy w jaki sposób dobrze komunikować za pomocą opakowania do czego dany produkt ma służyć i jaką jakość sobą prezentuje. Również pod kątem estetycznym wielu produktom pochodzącym od polskich producentów można zarzucić brak przemyślanego projektu. W tym artykule postaramy się zatem omówić znaczenie designu opakowania w marketingu produktu.

pudełka z nadrukiem - sposób na branding

pudełka z nadrukiem – sposób na branding

Zacznijmy zatem od podstaw. Za pomocą designu produktu czy też jego opakowania możemy w bardzo konkretny sposób pozycjonować produkt. Już samo opakowanie może być jasnym sygnałem dla klienta dla kogo produkt jest przeznaczony. Można zatem bardzo trafnie dobrać grupę odbiorców do których kierujemy nasze produkty. Opakowanie stanowi bowiem jasny sygnał czy klient ma do czynienia z produktem klasy premium czy też niskobudżetowym. Jasny i klarowny przekaz w dobie olbrzymiej konkurencji na rynku jest kluczem do odniesienia sukcesu. Warto zatem samym opakowaniem wyraźnie zaznaczyć co dany produkt reprezentuje.

 

Dobrze zaprojektowane opakowanie jest w stanie wywołać określone emocje czy też zwrócić uwagę klienta na pewne aspekty lub uwiarygodnić narrację jaką staramy się kreować za pomocą reklamy wokół produktu. Sam fakt iż dany produkt jest ekologiczny czy też w pełni ergonomiczny nie gwarantuje sukcesu. Kluczem jest zakomunikowanie klientom, że tak faktycznie jest. Dopiero gdy ta wiedza przebije się do świadomości potencjalnego klienta będziemy mogli mówić o pierwszym sukcesie. Najlepszą i najprostszą drogą do tego celu jest właśnie odpowiedni design opakowania. W samym opakowaniu wszystko ma znaczenie od jego kształtu poprzez użyte materiały, czcionkę, kolory czy też umieszczone zdjęcia. Dopiero taka całość tworzy ujednolicony przekaz jaki staramy się zaprezentować klientowi.

Z tego też względu dla mniejszych firm znakomitym sposobem na dokonanie czegoś takiego będą pudełka z nadrukiem. To tani i prosty sposób który pozwoli na budowanie świadomości marki w oczach klientów a jednocześnie pozwala powiedzieć co nieco o samym produkcie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *