Jak stworzyć bazę mailingową do marketingu bezpośredniego?

Jak stworzyć bazę mailingową do marketingu bezpośredniego?

W obecnych czasach praktycznie każdy użytkownik internetu posiada jedną lub też kilka adresów mailowych. To własnie korespondencja mailowa stanowi dla wielu użytkowników najbardziej osobisty kanał kontaktu z innymi. Z tego też względu wiadomości mailowe znakomicie nadają się do nawiązania bliskich kontaktów z naszymi klientami. Od kilku lat email marketing przeżywa swój renesans. Aby jednak móc przekazać klientom to co mamy im najlepszego do zaoferowania potrzeba znać ich adresy i wiedzieć jak przygotować wiadomość która będzie przekonywała do nawiązania bliższych relacji biznesowych. W tym artykule podpowiemy zatem jak stworzyć bazę mailingową do marketingu bezpośredniego.

e-mail marketing

e-mail marketing

Po pierwsze musicie postawić na własną bazę adresów mailowych. Jej posiadanie jest dużo lepsze niż korzystanie z wynajętej lub kupionej bazy. Postawcie zatem na jakość swojej bazy mailowej a nie na jej ilość. Aby zatem posiadać własną listę mailową trzeba ją stworzyć w sposób organiczny. Adresy pozyskać można między innymi za pomocą formularzy online. Użytkownik zgadza się na uczestnictwo w oferowanym programie przez wypełnienie niezbędnych informacji w formularzu. W tym samy momencie staje się on subskrybentem do którego możemy już wysyłać nasze komunikaty marketingowe.
Ponadto trzeba pamiętać aby zapisanie się na listę było możliwie proste i nieskomplikowane oraz nie wymagało podawania dużej liczby informacji. Imię i adres mailowy to obecnie optymalna ilość danych jakie są potrzebne do skutecznego dotarcia do klienta.

A jakimi sposobami można pozyskać wpisy do bazy mailowej? Otóż jest kilka dróg. Pierwszą z nich jest firmowa strona internetowa. To tutaj najczęściej trafiają w końcu nasi klienci. Jeżeli publikujemy na firmowej stronie interesujące treści które dodatkowo są pomocne dla innych użytkowników to powinniśmy zgromadzić spore grono osób które będą zainteresowane śledzeniem tego co publikujemy.

Formularz zapisu do naszego newslettera powinniśmy zatem umieścić gdzieś w dolnej części naszej strony. Tak aby zainteresowani użytkownicy mogli pozostawić swój adres mailowy.

Kolejnym źródłem pozyskania adresów mailowych może być blog.  Pisanie bloga to w obecnych czasach jeden z najprostszych sposobów na budowanie własnego wizerunku i promocję. Stając się ekspertem w jakiejś dziedzinie dzielimy się doświadczeniem i przemyśleniami. Użytkownicy to doceniają i wracają do nas po więcej przydatnych informacji. W związku z tym możliwe jest budowanie bliższych relacji które można oprzeć właśnie o kanał mailowy. Zamieszczony na blogu formularz newsletter’a spełnia niejako rolę naszej wizytówki.

 

[ratings]

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *