Granulat styropianowy to nowoczesne wypełnienie puf

Granulat styropianowy fachowo jest nazywany granulatem meblarskim. Obecnie jest to najbardziej popularne wypełnienie nowoczesnych mebli relaksacyjnych: puf, foteli i worków sako. Właściwości granulatu wpływają bezpośrednio na cechy tych siedzisk.

granulat styropianowy

Granulat styropianowy: właściwości i zastosowanie

Głównymi atutami, jakie ma granulat styropianowy, jest lekkość i plastyczność. Dzięki tym właściwościom siedzisko wypełnione granulatem można dowolnie kształtować według własnych potrzeb i gustu. Tak więc finalnie to użytkownik decyduje, w jakiej pozycji chce odpoczywać na worku sako. Ważną zaletą granulatu styropianowego są jego właściwości izolacyjne, ponieważ skutecznie chroni użytkownika przed kontaktem z chłodnym podłożem. Jego lekka waga sprawia, że nawet dzieci radzą sobie z przestawieniem pufy lub fotela wypełnionego granulatem styropianowym.

Granulat styropianowy jest bardzo sprężysty, ale z czasem jego wypełnienie może się ubić i zmniejszyć swoją objętość. Jeśli granulat styropianowy zostanie poddany działaniu dużej siły w formie nacisku, siedzisko może zmienić swój kształt i rozmiar. To z kolei źle wpływa na wygodę użytkowania puf i foteli relaksacyjnych. Oczywiście worek sako może odzyskać swój kształt, sprężystość i właściwe rozmiary, ponieważ można uzupełnić jego wypełnienie. Jest to prosta czynność, do której potrzebne są jedynie nożyczki i pakiet uzupełniający z granulatem styropianowym.

Uzupełnianie granulatu styropianowego

Worek sako, którego wypełnienie mamy zamiar uzupełnić, trzeba odwrócić do góry dnem i otworzyć zamek zabezpieczający. Po otworzeniu zamka trzeba otworzyć komorę ochronną, w której znajduje się granulat styropianowy. Aby odpowiednio przygotować pakiet uzupełniający do wsypania, należy kilka razy potrząsnąć workiem, aby granulat opadł na dno. Po odcięciu rogu worka,  wsypujemy pakiet uzupełniający do wnętrza siedziska i zamykamy zamki. Po tej czynności  można nadać pufie dowolny kształt, odpowiedni do naszych potrzeb i gustu.

Granulat styropianowy: praktyczne wskazówki

Warto wiedzieć, że granulat styropianowy powinien być objęty gwarancją producenta. Najczęstszym standardem jest minimum 6 miesięcy od daty zakupu fotela lub worka sako.  Przed zakupem pufy lub pakietu uzupełniającego z granulatem należy sprawdzić czy producent oferuje granulat styropianowy najwyższej jakości. Należy wystrzegać się re-granulatu, który może pochodzić z odzysku, czyli z odpadów produkcyjnych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *