Jak optymalizować treści graficzne pod kątem SEO?

Jak optymalizować treści graficzne pod kątem SEO?

Optymalizowanie strony pod kątem wyszukiwarek internetowych to nie tylko tworzenie odpowiednich jakościowo treści ale również pilnowanie aby wszystkie treści graficzne na stronie były odpowiednio przygotowane. Wielu właścicieli stron www pomija jednak ten aspekt a może on znacząco pomóc w uzyskaniu lepszych pozycji w wynikach Google. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak optymalizować treści graficzne pod kątem SEO.

optymalizacja grafiki

optymalizacja grafiki

Po pierwsze bardzo istotny jest rozmiar zamieszczanych grafik oraz ich wielkość. To właśnie te dwa czynniki mają bardzo duże przełożenie na to jak szybko może ładować się dana strona www. Trzeba zatem pamiętać o tym aby podczas wrzucaniu zdjęć na serwer miały one rozmiar właśnie taki w jaki sposób będą wyświetlane. Powinno się też stosować bezstratną kompresję aby mocno nie obciążać serwera. Do zmniejszenia wielkości i wagi grafik można zastosować bardzo wiele narzędzi. Od programów graficznych takich jak Photoshop po specjalne serwisy online czy też wtyczki do WordPressa.

Innym istotnym elementem jest też parametr Title powiązany z daną grafiką. To za jego pomocą wyszukiwarki internetowe sprawdzają co znajduje się na danej grafice. Z tego też względu powinniśmy się upewnić iż każda grafika ma ten atrybut uzupełniony. Przykładowe wykorzystanie powinno zatem wyglądać w ten sposób:

<img src=”adres zdjęcia” alt=”opis alternatywny” title=”tytuł zdjęcia” />

Kolejnym istotnym parametrem jest opis alternatywny czyli alt. Dobrą praktyką jest aby był on zawsze uzupełniony. To właśnie w przypadku gdy zdjęcie nie zostanie poprawnie załadowane treść parametru ukaże się użytkownikowi.

Na sam koniec trzeba też co nieco powiedzieć o samym nazewnictwie obrazków. Stosowanie przypadkowych nazw plików jest złą praktyką i nazwa zdjęcia zawsze powinna stanowić jakieś odzwierciedlenie jego treści.
Pamiętajcie też aby w nazwach plików graficznych nie stosować polskich znaków oraz żadnych znaków specjalnych. Spacje najlepiej będzie natomiast zastąpić pauzami.

 

Zastosowanie wszystkich opisanych przez nas sposobów pozwoli znaczącą przyśpieszyć ładowanie się strony a ponadto poprawi jej widoczność w wynikach wyszukiwania Google.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *