Parę słów o tym czym jest Inbound Marketing

Chyba każdej osobie zainteresowanej sprzedażą obił się o uszy termin Inbound Marketing. Niestety większość osób nie wiem na czym on tak naprawdę polega i jak z niego korzystać. Dziś postaramy się to nieco rozjaśnić z racji, że powoli Inbound marketing staje się standardem w tworzeniu relacji z klientami w internecie.
inbound marketing

inbound marketing

Już jakiś czas temu marketingowcy odkryli, że zawsze przed zakupami klienci wybierają najbardziej przekonującego dostawcę bazując na ocenie jego wizerunku w internecie. Powoli więc niektórzy specjaliści nawoływali aby zrezygnować ze zmasowanych reklam. Zamiast tego chcieli aby postawić raczej na wartościowy dialog z klientem. W taki właśnie sposób narodził się Inbound marketing. Jest on obecnie chyba najbardziej efektywną formę marketingu dzięki temu, że generuje ponad 50 procent więcej potencjalnych kupujących w stosunku do tradycyjnych metod.

Poprzez znaczący wzrost dostępności do informacji o danym produkcie, klienci na przestrzeni lat zmienili swoje nawyki zakupowe. Teraz przed dokonaniem zakupu sprawdzają o danym towarze niemal wszystkie informacje. Wpisuje się to też w trend tego, że internauci coraz chętniej kupują bezpośrednio w internecie rezygnując z usług firm i sklepów stacjonarnych. Inbound marketing wykorzystuje znakomicie ten właśnie trend. Można to przetłumaczyć jako proces w którym przeprowadzamy niejako klienta z wyników wyszukiwania google ( opinie, porównywarki cen itd ) bezpośrednio na naszą stronę internetową gdzie dokonają zakupu.

 

Aby jednak mówić o skutecznym Inbound marketingu musimy dokładnie znać wszystkie zależności jakie zachodzą pomiędzy jego elementami. Najprościej można więc ten rodzaj marketingu opisać tego rodzaju wzorem.

Inbound Marketing = Performance Marketing (czyli SEO i PPC polegające na generowaniu ruchu i analityce) + Content Marketing (dystrybucja treści w sieci)

Tak więc głównym zadaniem inbound marketingu jest zaciekawienie klienta twoja ofertą i zachęcenie go do interakcji, która to w efekcie ma przełożyć się na zakup danego towaru w twoim sklepie internetowym. Sukcesem do skutecznego prowadzenie Inbound marketingu jest przemyślana obecność w internecie oraz ciągłe zdobywanie zaufania klientów poprzez pomocne klientom treści marketingowe.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *