Jak dobrać odpowiednie krzesło biurowe lub fotel?

Jak dobrać odpowiednie krzesło biurowe lub fotel?

Spędzając dużo czasu w biurze nasz kręgosłup narażony jest na duże obciążenia. Trzeba zatem zatroszczyć się o to aby stan jego zdrowia był w jak najlepszym porządku. Dobre krzesło czy też fotel z całą pewnością pomogą nam w realizacji tego celu. Z tego też względu w tym artykule postaramy się omówić jak dobrać odpowiednie krzesło biurowe lub fotel.

Jak dobrać odpowiednie krzesło biurowe lub fotel

Jak dobrać odpowiednie krzesło biurowe lub fotel

Zacznijmy zatem od tego, że jeżeli mamy zamiar profesjonalnie podejść do tematu doboru musimy doskonale zdawać sobie sprawę jak poszczególne elementy fotela lub krzesła wpływają na nasz kręgosłup. Fotel lub krzesło zawsze trzeba bowiem dobrać odpowiednio do budowy naszego ciała.

I tak w przypadku osób o nieco bardziej masywnej posturze dobrym wyborem będzie produkt cechujący się szerokim siedziskiem i wysokim oparciem. Osoby o nieco bardziej nikczemnym wzroście powinny natomiast wybrać produkty z mniejszymi rozmiarowo siedziskami oraz nie tak wysokim oparciem.

Aby jednak móc ustawić krzesło tak aby idealnie dopasowało się do naszej sylwetki powinno ono być posiadać pewne funkcje. Fotel młodzieżowy musi zatem mieć idealne oparcie. Podparcie pleców musi być zapewnione co najmniej do wysokości naszych łopatek a jego wypukła część najlepiej aby znalazła się na wysokości lędźwi.

Dobrze też aby krzesło lub fotel posiadał funkcję o nazwie up and down. Pozwala ona regulować wysokość oparcia jak i wysokość wsparcia dla naszych lędźwi.

Pod względem funkcjonalności dobrze również aby fotel posiadał możliwość ustawienia kąta nachylenia oparcia. Może się on bowiem różnić od rodzaju wykonywanej przez daną osobę pracy.

Aby fotel lub krzesło było w pełni komfortowe powinno też mieć dobrze dobrane podłokietniki. Są one elementem stanowiącym wsparcie dla ramion i pozwala odciążyć kręgosłup. Dobrze dobrany podłokietnik powinien zapewnić możliwość utrzymania kąta 90 stopni pomiędzy przedramieniem a barkami. Idealnie zatem aby podłokietnik posiadał opcję regulacji. Zarówno w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej.

Fotel powinien umożliwiać też regulację wysokości siedziska. Dogodna i komfortowa pozycja za biurkiem powinna umożliwiać nam bezproblemowe ułożenie nóg na podłodze w taki sposób aby uda były równolegle do podłoża.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *