Jak prezentować ceny klientom?

Jak prezentować ceny klientom?

Jednym z kluczowych tematów jakie może zostać podjęty podczas dialogu na linii klient – sprzedawca jest ten dotyczący ceny. Tego typu tematyka jest często bardzo stresująca dla samych sprzedających, którzy na temat ceny woleli by nie rozmawiać z klientem. Najczęściej padną w końcu pytania dlaczego jest ona tak wysoka i czy sam sprzedający kupiłby produkt w takiej właśnie cenie. W tym artykule podpowiemy wam zatem co nieco jak prezentować ceny klientom.

cena

cena

 

Na samym początku należy zdać sobie sprawę z faktu iż klienci potrafią zapłacić naprawdę wysokie stawki. Jedynym warunkiem jest to aby produkty czy też usługi były w stanie spełnić ich oczekiwania. Klienci którzy wybierają zawsze najtańszy produkt to już raczej przeszłość. Kluczem jest jednak to aby klient był świadomy za co tak naprawdę płaci. Jeżeli sprzedajesz swojemu klientowi usługę wycenioną na kwotę ośmiu tysięcy złotych to musi on dokładnie wiedzieć co wchodzi w jej zakres.

Wspomniana przed chwilą kwota wydaje się być raczej wysoka. Ale czy jest tak rzeczywiście jeżeli uwzględnimy wszystkie składowe takiej kwoty? Wtedy klient może spojrzeć na tego rodzaju wycenę z zupełnie innej perspektywy.

Kolejnym istotnym czynnikiem na temat ceny jest przekazanie klientowi co dokładnie zyska korzystając z danego produktu czy też usługi w oferowanej przez nas cenie. Trzeba mu jasno i klarownie przedstawić wszelkie korzyści płynące z posiadania danego produktu lub usługi.

Poprzez tego rodzaju wytłumaczenie klient będzie świadomy iż może kwota jest wysoka ale zyskuje dzięki temu wiele korzyści które w przyszłości na pewno mu się opłacą.

Kolejną ważną kwestią dotyczącą cen jest dostosowanie ich do potrzeb klienta. Rozmawiając z klientem staraj się go dokładnie słuchać aby później odwołać się do jego wypowiedzi i przedstawić ofertę która będzie idealnie dopasowana do wspomnianych przez niego potrzeb.

W taki sposób klient dostaje ofertę skrojoną na jego miarę i ma poczucie, że sprzedawca bacznie wsłuchuje się w to co on ma do przekazania.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *