Jak wybrać domenę internetową

Jak wybrać domenę internetową

Chcąc prowadzić sprzedaż w internecie nie sposób uciec od tematu wyboru domeny na której postawiony zostanie sklep online czy też strona landing page za pośrednictwem której będziemy sprzedawać dane usługi. Zapewne wiele osób zastanawia się na jakiej podstawie należy dobrać domenę aby była ona najbardziej odpowiednia i pomogła w pozycjonowaniu strony. W tym artykule postaramy się zatem udzielić odpowiedzi na pytanie jak wybrać domenę internetową.

domeny

domeny

Bardzo często zdarza się iż wybierając domenę internetową do prowadzenia sklepu www nie weryfikujemy jej historii i nie sprawdzamy linków przychodzących do niej co może w perspektywie czasu mieć bardzo negatywne skutki.

Zacznijmy jednak od samego początku. Domena internetowa to nazwa pod którą będzie dostępna dana witryna w sieci. Jej adres wpisuje się w pasek przeglądarki, dzięki czemu możemy potem zobaczyć jej zawartość. Sama nazwa domeny bardzo często odnosi się do nazwy firmy czy też rodzaju oferowanych usług lub produktów. Bez posiadania domeny nie będziemy w stanie prowadzić sprzedaży w sieci. Warto też zaznaczyć iż domenę wykupujemy na dany okres czasu. Gdy on wygaśnie inny użytkownik będzie maił możliwość przejęcia jej od nas. Trzeba zatem pamiętać o regularnym opłacaniu domeny.

Gdy mamy już wybraną nazwę domeny trzeba sprawdzić jej historię w internecie. Dlaczego to tak istotne? Ponieważ sprawdzenie jakie treści były wcześniej publikowane pod danym adresem da nam szansę określić czy były one w pełni zgodne z tym co zamierzamy teraz zamieszczać. Ciągłość tematyczna dla danej domeny jest bardzo istotna.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest wiek domeny. Na jego podstawie jesteśmy w stanie określić kiedy dana domena została po raz pierwszy zarejestrowana. Najlepiej wiek domeny sprawdzić za pomocą jednego z dostępnych darmowych rozwiązań takich jak na przykład Webconfs.com.

Gdy znamy wiek domeny warto również przyjrzeć się linkom przychodzącym jakie do danej domeny prowadzą. Tego typu działanie jest niezbędne i powinno zostać przeprowadzone przed każdą rejestracją domeny. Gdy odpowiedni profil linków kierujących do naszej domeny będzie zachowany z całą pewnością wpłynie to pozytywnie na pozycjonowanie danej strony www. W przypadku gdy do strony www prowadzącą linki o podejrzanej treści i pochodzeniu będziemy musieli się ich zrzec za pośrednictwem specjalistycznych narzędzi.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *