Największe problemy sklepów e-commerce

Największe problemy sklepów e-commerce

Mimo faktu, że rynek sprzedaży internetowej powiększa się z roku na rok to nie brakuje sklepów internetowych które zwyczajnie znikają z rynku po kilku miesiącach funkcjonowania. Według dostępnych statystyk na polskim rynku rok rocznie zamykanych jest od sześciu do nawet ośmiu tysięcy sklepów www. Co jest tego przyczyną? Postaramy się co nieco opowiedzieć na ten temat w tym artykule i odpowiedzieć na pytanie jakie są największe problemy sklepów e-commerce.

e-commerce

e-commerce

Pierwszym przysłowiowym gwoździem do trumny jest chęć oszczędzenia przez właścicieli na promocji sklepu www. Jest to jeden z najczęściej pojawiających się problemów. Wielu przedsiębiorców całkowicie ogranicza lub też rezygnuje z kampanii promocyjnych. Wszystko po to aby jak najbardziej ograniczyć koszty. Nie zdają oni sobie sprawy z tego iż kampania reklamowa to inwestycja długoterminowa. Patrząc na sklepy www które istnieją już na rynku od kilku lat można zauważyć iż przeznaczają one nie jednokrotnie na promocję niemal jedną trzecią swoich miesięcznych obrotów. Wszystko aby w perspektywie czasu dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów.

Zatem jako przedsiębiorca posiadający sklep www musisz zdawać sobie sprawę iż właśnie budżet przeznaczony na marketing będzie stanowić znaczną większość uzyskiwanych obrotów.

Bardzo częste są też przypadki gdy przedsiębiorcy upierają się iż promocja jest najzwyczajniej w świecie zbędna. Są oni przekonani, że sklep internetowy będzie w stanie sam się wypromować. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać iż jest to raczej życzeniowe myślenie.

Kolejnym problemem sklepów www jest duży opór ze strony właścicieli przed migracją sklepu. Bardzo często zdarza się iż migracja całego sklepu z jednej platformy sprzedażowa na inną wiąże się z dużymi obawami przed zmianą. Użytkownicy platform abonamentowych nie chcą zmieniać platformy ponieważ przyzwyczaili się do tej której używają obecnie. Nie są w stanie dostrzec korzyści płynących z przeniesienia na nową platformę.

 

Ostatnim omawiamy problemem jest walka z bardzo dużą konkurencją w niektórych branżach. Nowo powstałe sklepy www mają zatem bardzo ciężkie zadanie jeżeli chcą się przebić ze swoją ofertą. Najczęściej ten problem dotyczy sklepów online zajmujących się handlem odzieżą, elektroniką czy też kosmetykami.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *