Optymalizacja sklepu www pod wyszukiwanie głosowe

Optymalizacja sklepu www pod wyszukiwanie głosowe

Rozwój technologi i fakt, że coraz to większy procent użytkowników najczęściej przegląda treści w internecie za pośrednictwem telefonów sprawia, że na znaczeniu zyskuje wyszukiwanie głosowe. Stanowi to nowe wyzwanie dla przedsiębiorców zajmujących się handlem w internecie. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak powinna wyglądać optymalizacja sklepu www pod wyszukiwanie głosowe.

wyszukiwanie głosowe

wyszukiwanie głosowe

Rozwój różnego rodzaju asystentów głosowych sprawia, że obecnie sztuczna inteligencja jest na tyle doskonała iż potrafi bardzo sprawnie odczytać intencje pytającego i udzielić mu poprawnej, wyczerpującej odpowiedzi. Przez to ta forma wyszukiwania informacji, czyli za pomocą głosu zyskuje na coraz to większym znaczeniu.

Dodatkowo zapytania głosowe w odróżnieniu od tych klasycznych charakteryzują się dużo bardziej naturalnym charakterem i przypominają bardziej tradycyjną konwersację. W związku z tym są to zazwyczaj dużo dłuższe kwestie. Najczęściej występują też w formie pytania o tradycyjnej składni. Trzeba też zaznaczyć iż wyszukiwania głosowe najczęściej dotyczą lokalnych spraw.

Z tego też względu liczni przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą internetową muszą podjąć działania mające na celu optymalizację treści na stronie pod kątem głosowego wyszukiwania. Użytkownicy są bardzo wygodni i liczą, że wyszukiwarka namierzy ich lokalizację i wskaże szukaną przez nich usługę bez podawania gdzie się znajdują. W tego rodzaju przypadkach zapytania głosowe nie są więc porównywane z danymi na stronie. Są zestawiane z informacjami umieszczonymi na przykład w zakładce Google Moja Firma. Dlatego tak ważne jest optymalne przygotowanie treści pod względem lokalnych zapytań klientów.

Pozycjonując stronę pod kątem wyszukiwania głosowego trzeba też cały czas pamiętać, że klienci będą posługiwać się językiem naturalnym. Wszystkie zapytania będą więc nieco dłuższe i wymagane będzie pozycjonowanie typu long tail. Warto też postawić na umieszczenie treściwych i krótkich odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania naszych klientów. Istnieje wtedy duża szansa iż nasza strona pojawi się w polecanych fragmentach odpowiedzi w wyszukiwarce Google.

Na sam koniec należy mieć na uwadze, że strona sklepu www który zamierzamy pozycjonować pod kątem wyszukiwania głosowego musi być mobilna. Jeżeli klient już nas znajdzie za pośrednictwem wyszukiwania głosowego ale nasza strona nie będzie dostosowana do przeglądania na smartfonie to możemy być pewni, że zrezygnuje z zakupu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *