Jaka jest najlepsza platforma dla strony internetowej

Jaka jest najlepsza platforma dla strony internetowej

Obecnie posiadanie strony internetowej to niemal obowiązek dla każdej chcącej się liczyć na rynku firm. Nic więc dziwnego, że istnieje bardzo dużo rozwiązań które oferują postawienie i zarządzenie prostymi ale i bardziej skomplikowanymi stronami internetowymi. Dzisiaj postaramy się wam podpowiedzieć jaka jest najlepsza platforma dla strony internetowej.

cms

cms

Do najbardziej obecnie popularnych platform należy zaliczyć z całą pewnością WordPress na którym postawiono już dziesiątki milionów stron www. Dość dużą popularnością cieszą się również takie platformy jak Joomla oraz Drupal. Każda z tych platform różni się nieco od siebie. Łączy je fakt że są udostępnione na zasadzie open source i posiadają bardzo bogatą bibliotekę rozszerzeń. Zaprezentujemy zatem wady i zalety każdego z nich.

Na sam początek WordPress, który pierwotnie służył jako platforma blogowa a dziś bardzo często służy do obsługi serwisów informacyjnych. Jest prosty w instalacji i konfiguracji oraz pozwala na szybką możliwość modyfikacji wyglądu witryny www. Do jego zalet należy zaliczyć bibliotekę ponad 15 tysięcy bezpłatnych rozszerzeń i dużo gotowych i darmowych szablonów. Posiada małe wymagania techniczne oraz jest oferowany w systemie prostej instalacji przez liczne firmy hostingowe. Dodatkowa zaleta to dobre pozycjonowanie stron oparty na wordpresie.

 

A co z wadami? Otóż jak wspominaliśmy powstał z myślą o blogerach i w standardowej wersji przypomina właśnie bardziej blog niż serwis. W przypadku bardziej rozbudowanych stron wymaga też sporej ingerencji w kod programistyczny.

Następnie czas na Joomle. To system skierowany do tworzenia raczej większych i rozbudowanych stron www. Jest bardziej skomplikowany niż WordPress i nieco mniej intuicyjny. Również posiada dużą liczbę gotowych szablonów oraz wtyczek rozszerzających funkcjonalność. Joomla cieszy się również dużym wsparciem społeczności programistycznej. Do wad należy zaliczyć nieintuicyjny panel, skomplikowaną procedurę aktualizacji oraz powstające potem problemy z kompatybilnością.

 

Na sam koniec – Drupal. Jest najbardziej zaawansowanym ze wszystkich wspomnianych platform co ma swoje zalety ale i wady. Daje ogromne możliwości ale jednocześnie wymaga sporej wiedzy i jest skomplikowany w konfiguracji.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *