Jak przygotować reklamę AdWords dla e-commerce?

Jak przygotować reklamę AdWords dla e-commerce?

Wykorzystanie reklam tekstowych czy też graficznych jakie można umieszczać za pośrednictwem Google AdWords stało się już powoli standardem w branży internetowego handlu. Nic w tym dziwnego. W końcu tego rodzaju reklama stanowi jedno z lepszych źródeł do pozyskania wartościowego ruchu w sklepie internetowym. Połączenie tego rodzaju reklamy wraz z działaniami z zakresu pozycjonowania to podstawa osiągnięcia sukcesu w tej branży. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej jak przygotować reklamę AdWords dla e-commerce tak aby przyniosła ona oczekiwane rezultaty.

adwords

adwords

Na co zatem zwrócić szczególną uwagę tworząc tego rodzaju kampanię reklamową? Po pierwsze należy się upewnić, że wykonamy pełną integrację konta Google AdWords z naszym kontem usługi Google Analytics. Dzięki temu działaniu będziemy mieli dostęp do pełnej statystyki tego jak nasza kampania przekłada się na sprzedaż w sklepie www.

Integrując oba wspomniane konta będzie można sprawdzić jaki udział w całkowitej sprzedaży mają kampanie reklamowe AdWords, które słowa kluczowe jakich użyłeś przekładają się na zakupu ze strony twoich klientów oraz wiele więcej przydatnych informacji.

Należy też bezapelacyjnie zadbać o to aby importować cele z Google Analytics do naszej kampanii AdWords. Cele należą do jednych z pierwszych ustawień jakie należy skonfigurować kiedy uruchamiamy usługę analityczną od Google dla naszego sklepu www. Google Analytics został specjalnie wyposażony w moduł e-commerce dzięki któremu może pokazywać dokładny przychód sklepu, skuteczność sprzedaży, czy czas do zakupu liczony od pierwszej wizyty klienta.

Możliwe jest również analizowania mikrokonwersji czyli celi niesprzedażowych takich jak wysłanie formularza kontaktowego czy też zapisanie się do newslettera. Mikrokonwersje są bardzo istotne w procesie sprzedaży mimo, że same bezpośrednio nie przekładają się na zyski. Dzięki Google Analytics będziesz mógł je z powodzeniem śledzić i analizować.

Nie można też zapomnieć o optymalizacji uruchomionej kampanii Google AdWords. Samo przygotowanie i uruchomienie kampanii reklamowej to dopiero połowa sukcesu. Teraz należy przyglądać się jej rezultatom i na bieżąco dopasowywać ją do zmieniającej się sytuacji w branży.

 

Jak zatem optymalizować kampanię reklamową? Po pierwsze wykluczaj mało wartościowe słowa kluczowe. Należy nieustannie sprawdzać które ze słów zyskują i tracą na popularności.

Optymalizuj również kampanię pod względem danego dnia tygodnia oraz pory dnia. Bardzo często zdarza się, że dana grupa docelowa jest bardziej aktywna w godzinach wieczornych niż porannych. Uwzględnij więc to w swojej kampanii.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *