Jak zwiększyć ruch na stronie www?

Jak zwiększyć ruch na stronie www?

Aby cieszyć się z rosnących zysków jako przedsiębiorca prowadzący internetowy biznes trzeba zadbać o odpowiednią liczbę klientów. Logicznym jest, że im więcej osób zobaczy i odwiedzi nasz sklep internetowy tym bardziej wzrośnie szansa na to, że dokonają zakupu lub skorzystają z naszych usług. W tym artykule postaramy się wam podpowiedzieć jak zwiększyć ruch na stronie www.

jak zwiększyć ruch na stronie

jak zwiększyć ruch na stronie

Pierwszym krokiem jest skorzystanie z możliwości jakie daje remarketing. Odpowiednio skonfigurowana kampania remarketingowa pozwoli dotrzeć do niezdecydowanych klientów, którzy z jakiś względów zrezygnowali wcześniej z dokonania zakupu w naszym sklepie. Powinno zatem zadbać się o umieszczenie na stronie tagu remarketingowego Google AdWords oraz pixela od systemu reklam Facebook Ads.

Następnym krokiem do zwiększenia ruchu na stronie jest dodanie przycisków odpowiedzialnych za udostępnienie produktu czy też jakiejś informacji na portalach społecznościowych. Jeżeli tylko coś zaciekawi klienta to będzie w stanie bez problemu rozesłać to dalej i powiększyć grono potencjalnych odbiorców.

Innym sposobem na zwiększenie ruchu na stronie jest używanie znaczników mikrodanych. Odpowiedzialny za nie serwis schema.org daje możliwość wyboru z wielu formatów mikrodanych, które pozwolą dodać pomocnicze informacje do kodu Html. Faktem jest, że wyszukiwarka Google nie wykorzystuje znaczników strukturalnych przy ustalaniu miejsca w rankingu jednak poprzez ich poprawne wykorzystanie możemy sprawić, że strona będzie bardziej czytelna i lepiej widoczna w wynikach wyszukiwania.

Następnym pomysłem na zwiększenie ruchu na stronie jest tworzenie materiałów wideo prezentujących dane produkty czy też usługi z naszej oferty. Posługując się platformą YouTube jesteśmy w stanie dotrzeć do ogromnej bazy potencjalnych klientów. Kluczem jest jednak stworzenie interesującej prezentacji wideo. Może to być poradnik, recenzja czy też popularne ostatnimi czasy ,,unboxingi” czyli filmy prezentujące proces rozpakowania danego towaru.

Dobrym pomysłem na zwiększenie ruchu na stronie będzie też udzielanie się w kwestii nowości w branży w której operujemy. Alternatywą jest wyrażenie swojego poglądu na temat danego zagadnienia związanego z własnym biznesem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *