Od czego zależy koszt stworzenia strony www?

Od czego zależy koszt stworzenia strony www?

Aby zaistnieć w świadomości klientów trzeba być obecnym w internecie. To właśnie tam potencjalni klienci szukają informacji czy też możliwości zakupu produktów lub skorzystania z oferowanych usług. Trzeba zatem posiadać własną stronę internetową czy też sklep www. Koszt wykonania dobrej jakości strony internetowej może być jednak całkiem spory. W związku z tym w poniższym wpisie skupimy się na tym od czego zależy koszt stworzenia strony www.

Od czego zależy koszt stworzenia strony www

Od czego zależy koszt stworzenia strony www

Oczywiście na tego typu pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Projektowanie sklepów ecommerce czy też prostej strony www jest bowiem zależne od wielu czynników które to ostatecznie przekładają się na finalny koszt.

Trzeba sobie zatem odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Jaki jest cel stworzenia danej strony. Czy ma to być prosta witryna typu landing page czy też rozbudowany sklep www z niestandardową funkcjonalnością.

Należy też dobrze wiedzieć w jaki sposób ma być obsługiwany dany serwis www. Jeżeli strona ma być prosta w modyfikacji pod względem treści to musi posiadać system CMS, który to umożliwić.

Na finalny koszt wpływ ma też stopień skomplikowania całej strony. Czy dany serwis musi mieć dodatkową funkcjonalność która jest wymagana. Jak na przykład moduł rezerwacji czy też też przelicznik walut.
Nie bez znaczenia jest również ilość podstron jaka ma znaleźć się na stronie lub też konieczność umieszczenia różnych wersji językowych strony.

W związku z tym należy sobie zdawać sprawę iż podejście polegające na cięciu kosztów stworzenia sklepu internetowego czy też strony www może się na nas zwyczajnie zemścić. To jak będą postrzegać was klienci zależy bowiem w dużym stopniu od tego jak prezentuje się strona internetowa.

Jeżeli strona nie będzie responsywna to może spowodować, że stracimy potencjalnych klientów którzy będą starali się sprawdzić waszą ofertę za pośrednictwem smartfona czy też tabletu.

Powinna być też dostosowana już na etapie projektowania do wymagań SEO. Zła optymalizacja strony lub sklepu www sprawi, że nie będziecie mieli możliwości walki o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Strona powinna być też przemyślana pod kątem UX czyli wygody użytkowania przez klientów.

Wszystkie te czynniki mają wpływ na końcową cenę wykonania strony www. Tak więc jak widzicie sami koszt stworzenia witryny www zależny jest od wielu zmiennych i sprawia, że za projekt i wykonanie można zarówno zapłacić kilkaset złotych jak i kilka tysięcy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *