Czy lepiej postawić na pozycjonowanie podstrony kategorii czy produktów?

Czy lepiej postawić na pozycjonowanie podstrony kategorii czy produktów?

Pozycjonowanie stron internetowych rządzi się swoimi prawami. Szczególnie trudne jest pozycjonowanie rozbudowanych stron takich jak sklepy internetowe. Dużo zależy bowiem od branży czy też konstrukcji samego sklepu. W związku z tym w niniejszym artykule skupimy się na tym czy lepiej postawić na pozycjonowanie podstrony kategorii czy produktów w sklepie internetowym.

Czy lepiej postawić na pozycjonowanie podstrony kategorii czy produktów

Czy lepiej postawić na pozycjonowanie podstrony kategorii czy produktów

Na początek skupmy się na tym kiedy lepiej będzie pozycjonować podstronę z produktem. Jeżeli analiza waszej branży wykaże, że klienci w głównej mierze koncentrują się na wyszukiwaniu precyzyjnych wyrażeń i mocno rozbudowanych, długich słów kluczowych to lepiej będzie postawić na pozycjonowanie właśnie stron z produktem. Mimo, że tego rodzaju wyrażenia będą znacznie rzadziej wyszukiwane niż ogólne słowa kluczowe to z całą pewnością będą lepiej konwertować. Jest to konsekwencją tego iż potencjalni klienci wpisujący tak precyzyjne frazy kluczowe będą dużo bardziej skłonni do dokonania transakcji zakupowej.

Za postawieniem na pozycjonowanie stron z produktami może również przemawiać duża konkurencyjność danej branży. Jeżeli dopiero startujecie ze swoim biznesem to na początku i tak będziecie stali na straconej pozycji jeżeli chodzi o ogólne frazy kluczowe. Warto zatem zadbać o zyski właśnie poprzez wykorzystanie fraz typu long tail jakie będą odpowiadać kartom produktu.

Kiedy zatem lepiej jest postawić na pozycjonowanie kategorii? Otóż na ten typ pozycjonowania lepiej postawić wtedy gdy zależy nam na uzyskaniu wysokich pozycji na bardziej ogólne słowa kluczowe jak buty sportowe czy też buty skórzane. Oprócz tego pozycjonowanie na tego rodzaju frazy będzie wymagało znacznie więcej nakładów pracy jak i czasu. Ten typ pozycjonowania sprawdzi się, jeżeli dany sklep działa w raczej niszowej branży gdzie nie zachodzi konieczność konkurowania z wieloma innymi sklepami online.

Jak zatem widzicie nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się w działaniach jakimi jest pozycjonowanie stron www. Wszystko zależne jest od branży, posiadanego budżetu oraz tego na uzyskaniu jakich konkretnie efektów wam zależy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *