Kiedy wysyłać newsletter do klienta?

Kiedy wysyłać newsletter do klienta?

Istnieje obecnie bardzo wiele dróg do tego aby dotrzeć z informacją o naszej ofercie do klienta. Mimo upływu lat newsletter nadal pozostaje jedną z najskuteczniejszych jakie wymyślono. Dobrze przygotowany newsletter to spersonalizowany newsletter o przejrzystej zawartości, chwytliwym nagłówku i ładnie osadzonej grafice. Dzisiaj podpowiemy wam jednak kiedy wysłać newsletter do klienta aby odniósł on jak najlepszy rezultat i nie został przez niego odrzucony.

newsletter

newsletter

Zacznijmy od pór roku w jakich zamierzamy wysyłać nasze newslettery. Przydatnym narzędziem do określenia tego rodzaju podziału będzie Google Trends. Pozwoli on sprawdzić w którym momencie w ciągu roku klienci zaczynają zwracać uwagę na oferowany przez nas produkt. Logiczne, że wzrost zainteresowania sandałkami nastąpi w okolicach maja i czerwca. Dzięki Google Trends będziesz jednak mógł dokładnie określić ten moment.

Następnie pora na określenie dnia tygodnia. Tutaj bardzo dużo zależy od twojej grupy docelowej. Nie można ustalić jednej, złotej reguły kiedy to klienci wolą być informowani o nowościach. Istnieje jednak pewna inna reguła nad którą warto się pochylić. Otóż newslettery najlepiej jest wysyłać we wtorki oraz czwartki.

 

Jak wiadomo poniedziałek to pierwszy dzień po weekendzie więc w skrzynce mailowej jest dużo wiadomości o charakterze spamu. Łatwo więc aby i nasz wysłany newsletter został dołączony do tej niechcianej grupy wiadomości. Środa to natomiast dzień kiedy zazwyczaj jest najwięcej pracy do wykonania. Piątek to naturalnie dzień kiedy myślimy już o weekendzie. Dlatego na drodze eliminacji można przyjąć, że wtorek i czwartek stanowią najbardziej optymalne dni do rozsyłania maili do naszych klientów.

Na sam koniec jeszcze pora dnia w której najlepiej wysyłać wiadomości. Jak się okazuje najlepszą porą są godziny między dziewiątą rano a jedenastą rano.

Na sam koniec przypominamy jak istotne jest dopasowanie treści newslettera do grupy docelowej do której go kierujemy. Musisz mieć pewność, że osoba która otrzymuje twoją ofertę będzie nią rzeczywiście zainteresowana. Pamiętaj aby celować w jakość a nie ilość wysyłanych wiadomości tego typu.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *