Jaki content publikować zamiast tekstu?

Jaki content publikować zamiast tekstu?

Zapewne wkładasz bardzo dużo wysiłku w tworzenie wysokiej jakości tekstów które publikujesz następnie na stronie. Mimo takich zabiegów liczba odwiedzin na twojej stronie nie ulega jednak poprawie. Mamy na to pewien sposób. Algorytmy Google cenią sobie różnorodność dlatego warto zaoferować coś innego niż tekst. Budowanie marki i pozycji eksperta jest możliwe przy wykorzystaniu innych metod. W tym artykule podpowiemy jaki content publikować zamiast tekstu.

content

content

Po pierwsze warto postawić na infografiki. Jak pokazują badania, obrazy są kilkadziesiąt razy lepiej przyswajane przez ludzki mózg niż zwykły tekst. Pokazuje to jasno, że jeżeli mamy do przekazania duża porcję informacji to warto do tego celu użyć infografiki. Pozwoli to potencjalnym czytelnikom na szybsze przyswojenie wiedzy. Oprócz tego dzięki atrakcyjnej wizualnie treści infografiki są dużo chętniej udostępniane w mediach społecznościowych.

Inną alternatywą dla dobrego contentu jest postawienie na treści wideo. Mimo, że przygotowanie tego rodzaju treści wymaga większych nakładów pracy to jest opłacalne. Nie trzeba od razu uciekać się do profesjonalnego oprogramowania. Wystarczy skorzystać z darmowych narzędzi do obróbki wideo a same materiały nie powinny przekraczać długości trzydziestu sekund.

Kolejną alternatywą dla publikacji zwykłego tekstu jest tematyczny podcast z udziałem ekspertów. Wielu ludzi spędza w aucie wiele godzin dziennie stojąc w korkach. Wykorzystują oni ten czas aby słuchać radia lub też różnego rodzaju podcastów. Postaraj się jedynie o wybór odpowiedniej tematyki która nie została jeszcze poruszona przez konkurencję. Bohaterami podcastów mogą być zarówno pracownicy firmy jak i zaproszeni goście będący specjalistami w jakiejś dziedzinie. Taki podcast może być niezwykle skuteczny pod względem marketingowym ale musimy zadbać o jego odpowiednią formułę i trafić do odpowiedniej grupy docelowej.

Kolejnym sposobem jest stworzenie specjalnego e-booka dla klientów. Może on być w formie poradnika zawierającego cenne dla klientów rady. Trzeba jedynie pamiętać iż poza dobrej jakości treścią e-book musi też odpowiednio się prezentować. Postaraj się zatem zadbać o odpowiednią szatę graficzną i urozmaić tekst różnego rodzaju elementami graficznymi. Najlepiej e-book udostępnić użytkownikom dopiero po tym jak podadzą swój adres mailowy i wyrażą zgodę na rozesłanie im newslettera.

Na sam koniec alternatywą dla zwykłych artykułów jest checklista. Czyli lista punktów jakie muszą spełnić użytkownicy aby coś wykonać lub przygotować.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *