Gdzie zamówić firany szyte na miarę?

Gdzie zamówić firany szyte na miarę? Wszyscy mamy indywidualne gusta w projektowaniu domu i wystroju wnętrz. Jeśli chodzi o wybór firanek powinniśmy poświęcić czas na sprawdzenie różnych stylów i wzorów oraz zastanowić się jaki ma być rozmiar firany abyśmy mieli pewność, że dokonujemy dobrego zakupu. Firana zawsze dodaje elegancji do ogólnego wyglądu naszym pomieszczeniom. Są one dostępne w różnych materiałach i rozmiarach. Podstawowym celem zasłony jest dodanie stopnia prywatności do domu i sprawienie, aby nasze wnętrze wyglądało nieziemsko.

Firany na okna – jak wybrać firany do salonu?

Firany szyte na wymiar

Kiedy sprawdzisz opcje odkryjesz, że istnieje wiele różnych styli firan dostępnych w dzisiejszych czasach. Każdy z nich został zaprojektowany z myślą o innym celu; niektóre są bardziej odpowiednie do konkretnego pomieszczenia lub typów budynków niż inne.

Te firanki zazwyczaj są zawieszane wzdłuż dolnej części okna, która jest umiejscowiona obok jadalni. Taka krótka firanka zapewnia prywatność podczas gdy wciąż wpuszcza światło przez górną część okna. Wiele firanek przychodzi w wzorach, które bardzo przyciągają wzrok: haftowane kurczaki, frędzle makrama lub nawet prosty wzór pokrywający całkowitą zasłonę. Najczęstszy wymiar firany szytej w takim stylu wynosi 1,5 metra szerokości, więc większość ludzi umieszcza tylko jedną firanę na karnisz, chyba że pragną pełniejszego efektu.

Różne style firan na okna – firany gotowe czy szyte na miarę?

Często zastanawiamy się jakie kupić firanki – gotowe, czy może jednak firanki szyte na wymiar. Firany gotowe idealnie pasują do okien o standardowych rozmiarach. Firany szyte na miarę nie są ograniczane przez rozmiar okna, ponieważ możemy sami dostosować rozmiar firanki. Przy firankach szytych na wymiar możemy ustalić sposób zawieszenia, wybrać czy chcemy na przelotkach lub na żabkach. Wybrać możemy także tkaninę oraz wykończenie jakie ma się znajdować na brzegu firan. Należy pamiętać, aby firany nie były idealnie dopasowane do rozmiaru okien, ponieważ firanki będą miały nieestetyczny wygląd, firana powinna być szersza od okna o kilka centymetrów. Firana uszyta z odpowiedniego materiału, często nie wymaga prasowania.

Firanki szyte w takim stylu są większe niż te w stylu kawiarnianym. Można je wykorzystać, aby dodać więcej elegancji do każdego pomieszczenia. Bez względu na wielkość okien, znajdziesz firanki z woale, które idealnie wpasują się w wystrój Twojego domu. Ilość rozproszonego światła będzie się różnić w zależności od zakupionego projektu. Są takie, które tylko trochę filtrują i takie, które do pewnego stopnia przyciemniają pomieszczenie. Wszystko zapewni Ci większą prywatność. Firany, podobnie jak zasłony szyte w tym stylu mają jedną marszczoną stronę, przez którą można wprowadzić karnisz, co powoduje, że reszta materiału zwisa w zakrzywionym wzorze. Ten efekt jest również tworzony przez kawałki woalu, które są po prostu zebrane na końcach, a środek może opaść w dół. Firany w tym stylu oferują bardzo wyjątkowy i wyrazisty styl. Ich kształt często pozwala na oglądanie ich w bardziej szykowny, ekskluzywny sposób. Z tego powodu najlepiej nadają się do sypialni i salonów; wyglądałyby nie na miejscu w kuchni i jadalni. Mogą nawet sprawić, że pomieszczenie będzie cieplejsze.

Firany szyte na zamówienie – gdzie zamówić w Krakowie?

Firanki na wymiar

Potrzebujesz firany szyte na wymiar, które sprawią, że wnętrza staną się stylowe? Warto sprawdzić stronę internetową zaslony-firany.pl. Produkty naszej firmy znajdują zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Może to być gotowy produkt lub firany na wymiar. Szycie firan zajmuje nam 2-4 tygodni. Przy wyborze naszego produktu należy pamiętać by wybrać odpowiedni materiał, sprawdzić wymiar okna upewnić się co do rodzaju karnisza, zdecydować, czy chcemy firany zakończone taśmą marszczącą. Należy również zastanowić się, czy chcemy firany długie do parapetu, czy podłogi. Wszystko zależy od tego jakie klient ma życzenie. Nasze tkaniny cechują się łatwością prasowania. Wszystko znajdziecie w naszym salonie, produkt będzie fachowo uszyty.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *