Przydatne wskazówki dla właścicieli sklepów www

Przydatne wskazówki dla właścicieli sklepów www

Mając własny sklep internetowy musisz szukać każdej możliwej przewagi nad konkurencją. Żyjemy bowiem w czasach gdy konkurencja jest niezwykle silna i każdy kto aktywnie nie troszczy się o swój biznes może zapomnieć praktycznie o osiągnięciu sukcesu. W tym artykule postaramy się zatem przedstawić przydatne wskazówki dla właścicieli sklepów www.

handel online

handel online

Pierwszym krokiem każdego właściciela sklepu powinna być dokładna analiza prowadzonych działań jak i zachowań użytkowników. Dostępnych jest wiele urządzeń takich jak na przykład Google Analytics które pozwalają dogłębnie zbadać każdy krok klienta na stronie. Analiza pozwala od razu wykryć wszelkie słabe i newralgiczne punkty a następnie zająć się ich poprawieniem. Dla przykładu informacja o tym z jakich urządzeń korzystają klienci sklepu może być bardzo ważną informacją. Jeżeli statystyki pokazują, że ponad połowa klientów korzysta z urządzeń tradycyjnych a coraz to mniej z urządzeń mobilnych może to oznaczać, że dana strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Tym samym cały czas tracimy potencjalnych klientów którzy mogli by dokonać zakupu z poziomu smartfona czy też tabletu.

Daje to jasny sygnał, że sklep wymaga wdrożenia wersji responsywnej która ułatwi poruszanie się na sklepie mobilnym użytkownikom.

Kolejną istotną praktyką jest szukanie różnego rodzaju trendów dla danej grupy odbiorców. Dokładnie analizuj jak zachowuje się dane grupy twoich klientów. Czy to ze względu na wiek czy też może miejsce zamieszkania. Pozwoli Ci to wychwycić pewne schematy które następnie będziesz mógł przełożyć na skuteczne kampanie marketingowe czy też odpowiednio dobrane promocje lub oferty produktowe. Staraj się zatem wyłuskać wszelkie istotne informacje na temat zachowań użytkowników.

Na sam koniec pamiętaj aby wykorzystać każdą okazję jaka nadarza się w rocznym kalendarzu wydarzeń. Każdy klient lubi wszelkiego rodzaju promocje oraz rabaty. Nie znaczy to jednak, że tego rodzaju akcje musisz promować jedynie w okresie świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Szukaj w kalendarzu innych wydarzeń które mogą służyć jako idealny punkt do rozpoczęcia różnego rodzaju wyprzedaży czy też dni darmowej wysyłki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *