eBay i personalizacja treści po polsku

Bez wątpienia obecnie eBay należy do grupy największych portali aukcyjnych na całym świecie. Z racji, że każdego dnia odwiedza go setki tysięcy osób włodarze eBay’a postanowili wprowadzić na głównej stronie swojego serwisu dynamiczny interfejs oraz personalizację treści. Nowa wersja głównej strony eBay została już wprowadzona w takich krajach jak Wielka Brytania, Niemcy, USA, Kanada, Australia, Francja, Włochy oraz Hiszpania. W tym tygodniu również polscy użytkownicy mają uzyskać do niej dostęp. Personalizacja treści zawita więc również do nas.
personalizacja treści

personalizacja treści

I tak od teraz nowa strona główna dostępna pod adresem eBay.pl została wzbogacona o funkcjonalność opartą o uczenie maszynowe oraz zaawansowaną sztuczną inteligencję. Przekłada się to na dostosowywanie wyświetlanych ofert pod konkretne preferencje danego użytkownika. Każda osoba odwiedzająca eBay będzie więc uzyskiwać zupełnie inne oferty idealnie dopasowane do jej indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń zakupowych.

Nie od dziś wiadomo, że eBay oferuje niezwykle bogatą gamę produktów – szacuje się, że jest ich ponad miliard. Dzięki nowym mechanizmom osoby jeszcze niezdecydowane na zakup lub szukające po prostu inspiracji co kupić będą miały znacznie ułatwione zadanie.

Jako nowość zaliczyć również należy sposób prezentowania rekomendowanych danemu użytkownikowi produktów. Są one bowiem uszeregowane według ogólnych kategorii i typów a nie jak miało to miejsce wcześniej jedynie według konkretnych aukcji. Odświeżona strona główna serwisu to też moduły prezentujące popularne obecnie trendy czy też promocje i interesujące wydarzenia.

eBay w ramach rozwijania projektu personalizacji treści przy udziale sztucznej inteligencji dał swoim klientom dostęp do usługi o nazwie ,,Shopbot”. Jest to swoistego rodzaju asystent zakupów który to rekomenduje produkty do zakupu w ramach aplikacji Messenger. Można przypuszczać, że jeżeli pomysł ten się przyjmie to już wkrótce będzie on absolutnym ,,must have” dla każdego fana zakupów. Niestety na ten moment aplikacja dostępna jest tylko w wersji anglojęzycznej.

Prezentowane rozwiązania to efekt inwestycji jakie eBay czynił już od ponad pięciu lat, nie szczędząc wydatków na bardzo odważnie rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *