Sklepy spożywcze i social media

Duże sieci handlowe już od dawna korzystają z social mediów aby w kreatywny i ciekawy sposób nawiązać interakcje ze swoimi klientami. Powoli również w przypadku sklepów spożywczych można zauważyć, że coraz chętniej goszczą one w social media. Przyjrzymy się dziś zatem jak tego typu komunikacja wygląda z perspektywy małych sklepów.
sklep spożywczy i social media

sklep spożywczy i social media

Gdy spojrzymy na duże sieci handlowe to zauważymy, że w mediach społecznościowych cieszą się one całkiem sporą popularnością. Na popularnym serwisie Facebook portal dyskontu Lidl lubi ponad milion osób a sieć Biedronka może pochwalić się blisko stu tysiącami polubień. Należy przy tym zaznaczyć, że Biedronka obecna jest na Facebooku dopiero od marca bieżącego roku. W przypadku obu tych marek nie obyło się bez drobnych skandali związanych z obrażeniem uczuć klientów za pośrednictwem tych kanałów społecznościowych. Zastanówmy się zatem jakich kroków unikać aby odnieść sukces.

Jak zapewne wiecie dobry plan to podstawa. Z tego też względu cały proces komunikacji z klientami musi zostać oparty na przemyślanym planie który będzie obejmował grupę docelową klientów, asortyment marki oraz odpowiednią tematykę.

Na samym początku należy zastanowić się czy grupa docelowa naszych klientów chętnie korzysta z mediów społecznościowych oraz to jakie treści mogą najbardziej przyciągnąć ich uwagę. Jeżeli naszą klientelą są osoby starsze które nie korzystają z Facebooka czy Snapchata to tego rodzaju formę komunikacji trzeba zwyczajnie porzucić gdyż nie przyniesie ona żadnych efektów.

 

Warto również stworzyć harmonogram działania. Sprawdzając z kalendarzem wybierzmy najlepszy okres na promocję danego produktu. Nie będziemy w końcu robić promocji na puchowe kurtki w środku lata.

Kolejnym elementem potrzebnym do odniesienia sukcesu to proste i przejrzyste grafiki. Kupujący zazwyczaj dokonują zakupu oczami i dlatego dobre zdjęcia tak bardzo zachęcają do odwiedzenia sklepów stacjonarnych.

Małe sklepy spożywcze podczas komunikacji w social media powinny skupić się na treściach takich jak promocje jakie aktualnie obowiązują w sklepie, nowościach w oferowanym asortymencie, unikalnych towarach które dostępne są jedynie przez określony czas, czy też informacjach o otwarciu nowej placówki lub zmianach w godzinach pracy sklepu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *