Google Moja Firma jako nowoczesna forma wizytówki

Czasy kiedy panowała tradycyjna reklama, została wyparta poprzez co raz większą działalność jaką szerzy Internet. W ostatnich latach internet stał się głównym źródłem informacji. Nic więc dziwnego, że w sytuacji, gdy musimy odnaleźć interesujące nas dane, włączamy przeglądarkę internetową i zaczynamy poszukiwania. W związku z tym, aby ułatwić wyszukiwania potencjalnym klientom konieczne jest, aby to my jako przedsiębiorcy zatroszczyli się o umiejscowienie informacji na temat naszej firmy w internecie. Bezsprzecznie jednym z najbardziej  sprawdzonych sposobów jest skorzystanie z usługi Google Moja Firma.

Czym jest Google Moja Firma?

Google Moja Firma jest to nowoczesna forma e-wizytówki. Dzięki niej klienci dowiedzą się najpotrzebniejszych informacji takich jak: adres, godziny otwarcia, telefon, zdjęcia, opinie. Przede wszystkim są to podstawowe i najbardziej potrzebne informacje, aby zdobyć potencjalnego klienta. W głównej mierze skierowane do przedsiębiorców z działu HoReCa. To właśnie w ten sposób najłatwiej znaleźć można dobrą restaurację, czy najbliższy hotel. W związku z utworzeniem e-wizytówki automatycznie zostaje przyczepiona pinezka w Google Maps – dzięki niej potencjalni klienci będą mogli dotrzeć pod same drzwi w najszybszym czasie bez żadnych obaw.

Google moja firma

Wizytówka wspiera wyniki w pozycjonowaniu strony

W związku z utworzeniem wizytówki w Google Moja firma ważne jest to, że przekłada się na wyniki w pozycjonowaniu. Szczególnie zalecane jeżeli chcemy pozyskać klienta na rynku lokalnym, a nasz zasięg opiera się na konkretnej geolokalizacji.  Korzystając z takiej wizytówki masz szansę na zwiększenie widoczności Twojej firmy w okolicy. Niektórzy użytkownicy szukając danej usługi, takiej jak sklep z konkretnym zaopatrzeniem, czy lokal gastronomiczny, kierują się bliską odległością od ich domu. Dla przykładu prowadząc sklep internetowy konieczne jest jego pozycjonowanie. Jeżeli chcemy znaleźć firmę, która zajmie się pozycjonowaniem skierujemy się  słowem kluczowym w przeglądarce, czyli pozycjonowanie. Jeżeli jesteśmy z Krakowa to prawdopodobnie będziemy szukać firmy, która jest najbliżej Nas, czyli w przeglądarce wpiszemy pozycjonowanie Kraków – choć to nie jest warunek konieczny.  Firma, posiadając swoją wizytówkę w Mapach Google zyskuje szansę, że wybiorą właśnie ją. Pamiętaj jednak, że wizytówka nie zastąpi dobrego SEO i pozycjonowania. Google analizując wizytówkę bierze także pod uwagę dodaną stronę www. Kiepsko wypozycjonowana strona będzie miała negatywny wpływ na wizytówkę i jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Google maps wspiera pozycjonowanie

Podsumowując istotnym jest, że stworzenie takiej e-wizytówki pozwala zwiększyć widoczność twojej firmy. Z pewnością przełoży się to na liczbę i zaufanie klientów. Jeszcze jednym bardzo ważnym powodem założenia wizytówki w Google Moja Firma jest to, że jest ona całkowicie darmowa i nie są za nią pobierane jakiekolwiek opłaty.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *