Jak stopka na stronie internetowej może pomóc w biznesie?

Jak stopka na stronie internetowej może pomóc w biznesie?

Znajduje się zawsze na samym końcu każdej strony internetowej i przez to może wydawać się niepozorna i mało znacząca. Mowa oczywiście tutaj o stopce na stronie. Przez wiele osób może być postrzegana jako bardzo mało znaczący element witryny gdzie zamieszcza się różnego rodzaju informacje czy też odnośniki które nie zmieściły się nigdzie indziej. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę iż stopka jest bardzo istotna. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak stopka na stronie internetowej może pomóc w biznesie.

stopka na stronie

stopka na stronie

Jak się okazuje stopka na stronie www może być pomocna na przykład podczas próby przykucia uwagi klienta gdy ten rozważa już opuszczenie strony, w sytuacji gdy użytkownik zgubił się na stronie i próbuje zorientować się w którym miejscu na stronie się znajduje. Poniżej przedstawimy wam zatem kilka elementów które powinny znaleźć się w stopce i będą na pewno pomocne w rozwijaniu waszego biznesu.

 

Po pierwsze na pewno mogą znaleźć się tam mniej znaczące linki. Mowa tutaj o odnośnikach do wszelkiego rodzaju regulaminów, warunków korzystania z serwisu czy też informacji na temat kosztów dostawy i sposobów płatności.

 

Kolejnym elementem który warto rozważyć do umieszczenia w stopce jest formularz kontaktowy. Dzięki temu użytkownik niemal w każdej części serwisu będzie miał możliwość nawiązania kontaktu. Formularz w stopce oczywiście powinien przyjąć prostszą formę. Należy zostawić do wypełnienia najwyżej dwa lub też trzy pola i umożliwić wysłanie wiadomości.

Innym istotnym elementem do umieszczenia w stopce to wszelkiego rodzaju dane kontaktowe. Pozwoli to budować wizerunek firmy która nie ma nic do ukrycia oraz zachęci klientów do kontaktu.

 

Na sam koniec w stopce można rozważyć umieszczenie przycisku typu CTA. Ma on na celu nakierowanie użytkownika na wykonanie konkretnego zadania. Wzbogacenie stopki o tego rodzaju element może zatem okazać się bardzo udanym pomysłem.

Skorzystanie z powyższych porad powinno sprawić, że stopka na stronie stanie się dużo bardziej atrakcyjna dla potencjalnych klientów a dzięki temu wasza strona jako całość zyska w oczach internautów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *