Granulat styropianowy: właściwości i zastosowanie

Granulat styropianowy nazywany jest granulatem meblarskim z uwagi na jego najpopularniejsze zastosowanie jako wypełnienia nowoczesnych mebli relaksacyjnych. Głównym atutem tego materiału jest jego niezwykła lekkość i plastyczność. Te walory decydują o tym, że siedziska wypełnione granulatem styropianowym mogą być bez problemu przenoszone nawet przez dzieci.

Granulat styropianowy

Granulat styropianowy: właściwości

Plastyczność granulatu styropianowego zapewnia niesłychany wręcz komfort użytkowania puf, foteli relaksacyjnych i worków sako. Siedzisko wypełnione granulatem styropianowym idealnie dopasowuje się do pozycji ciała użytkownika. Jest to kolosalna zmiana względem tradycyjnych mebli, gdzie sztywny stelaż i twarde oparcie narzuca użytkownikowi określona, wymuszoną pozycję ciała.

Dzięki właściwościom granulatu styropianowego nowoczesne fotele i pufy można dowolnie kształtować według własnych potrzeb i gustu. Bez wątpienia ważną cechą tego materiału meblarskiego są jego właściwości izolacyjne, bowiem idealnie chroni użytkownika przed kontaktem z zimnym podłożem. Inną ważną właściwością granulatu styropianowego jest jego niezwykła sprężystość.

granulat styropianowy

Granulat styropianowy: zastosowanie

Czasami zdarza się, że podczas intensywnego użytkowania pufy, fotela relaksacyjnego lub worka sako wypełnienie siedziska może się nieco ubić i zmniejszyć swoją objętość. Warto wiedzieć, że gdy granulat styropianowy zostanie poddany sile naciskowej to siedzisko mebla może zmienić swój kształt i rozmiar. Aby pufa lub worek sako może odzyskały swój kształt, sprężystość i odpowiednie rozmiary należy uzupełnić jej wypełnienie. Nie należy się obawiać tej procedury, ponieważ jest to bardzo prosta czynność, do której potrzebne są tylko nożyczki i pakiet uzupełniający z granulatem styropianowym.

Jeśli chcemy uzupełnić pufę pakietem granulatu styropianowego, należy najpierw odwrócić ją do góry dnem i otworzyć zamek zabezpieczający. Następnie trzeba otworzyć komorę ochronną i bezpośrednio do niej dosypać granulat styropianowy. Jedyną czynnością jakiej wymaga sam granulat styropianowy, to kilkukrotne potrząsanie workiem, aby jego zawartość opadła na dno. Po uzupełnieniu worka sako granulatem meblarskim można go dowolnie ukształtować, zgodnie z naszymi potrzebami i gustem.

Na co zwrócić uwagę kupując granulat styropianowy? Ten materiał powinien być objęty gwarancją producenta. Standardowa gwarancja to okres 6 miesięcy od daty zakupu pufy lub fotele relaksacyjnego.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *