Najważniejsze trendy w e-commerce na rok 2019

Najważniejsze trendy w e-commerce na rok 2019

Handel internetowy z roku na rok staje się coraz to bardziej istotną częścią biznesu wielu przedsiębiorców. Klienci bardzo chętnie dokonują zakupów przez internet. Nie ma w tym nic dziwnego. Obsługa sklepów internetowych staje się z roku na rok coraz to prostsza. Fakt ten w połączeniu z tym, iż tego rodzaju zakupy są zwyczajnie wygodne i większości przypadków tańsze sprawia, że trend ten będzie wyłącznie rósł w następnych miesiącach i latach. Aby móc ,,uszczknąć” coś z tortu zwanego handlem internetowym trzeba mieć jednak sklep online, który będzie wpisywał się w zmieniające się wymagania klientów. W związku z tym w poniższej publikacji omówimy najważniejsze trendy w e-commerce na rok 2019.

Najważniejsze trendy w e-commerce na rok 2019

Najważniejsze trendy w e-commerce na rok 2019

Po pierwsze na pewno na znaczeniu zyska personalizacja ofert. Kluczem jest tutaj zbieranie i gruntowna analiza danych jakie sklep posiada na temat swoich klientów. Łącząc informacje demograficzne na temat klientów z ich preferencjami jako sprzedawca będziecie w stanie stworzyć specjalne oferty idealnie dopasowane do oczekiwań poszczególnych klientów.

Z całą pewnością równie ważne miejsce będą pełnić treści znajdujące się na stronie. W zalewie setek tysięcy podobnych do siebie sklepów www każda szansa na wyróżnienie się z tłumu jest na wagę złota. Unikatowe treści na pewno wam to zapewnią. Warto zatem postawić zarówno na wszelkiego rodzaju specjalnie przygotowane opisy produktów pisane językiem korzyści jak i treści typowo blogowe. Mowa tutaj o poradnikach dotyczących oferowanych produktów, porównaniach, zestawieniach czy też krótkich ale treściwych wideo recenzjach. Oprócz tego unikatowe treści pozwolą jednocześnie zdobywać stronie www lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania Google.

Chęć utrzymania ciągłego kontaktu z klientami sprawia, że w 2019 roku istotne będą również różnego rodzaju chatboty. Dzięki nim możemy zapewnić klientom całodobową możliwość konsultacji na temat oferowanych przez nas towarów. Klient będzie miał zatem poczucie, że w każdym momencie jesteśmy dla niego dostępni i służymy mu pomocną radą.

Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze o darmowych zwrotach. Trend na ich wprowadzanie do oferty na pewno będzie jednym z coraz to chętniej wykorzystywanych przez różnych sprzedawców aby przekonać klientów do swojej oferty.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *