Jak Twitter pomaga zwiększyć zaufanie do marki?

Jak Twitter pomaga zwiększyć zaufanie do marki?

Serwisy społecznościowe z roku na rok zyskują na coraz to większym znaczeniu. Jeszcze jakiś czas temu o popularnym za granicą Twitterze w naszym nadwiślańskim kraju prawie nikt nie słyszał. Obecnie ten kanał komunikacji zyskuje jednak na coraz to większym znaczeniu. Z powodzeniem używają go zarówno celebryci i politycy jak i też zwykli Kowalscy. Znaczenie Twittera zwiększa się poprzez fakt, że urządzenia mobilne coraz to częściej wypierają komputery osobiste. Twitter jako kanał społecznościowy został zaprojektowany właśnie z myślą o smarfonach i tabletach. Warto więc sprawdzić czy nie pomoże nam on w prowadzeniu naszego biznesu. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak Twitter pomaga zwiększyć zaufanie do marki.

twitter w biznesie

twitter w biznesie

Jedną z metod wykorzystania Twittera jest zastąpienie tradycyjnej formy obsługi klientów właśnie komunikacją za pomocą Twittów. W obecnych czasach bezpośrednie odpowiadanie na wysyłane przez klientów wiadomości staje się coraz to bardziej istotnym elementem wizerunkowym różnych firm. Według przeprowadzonych badań, osoby których tweety zyskały oficjalną odpowiedź od przedstawicieli danej firmy były dużo bardziej zadowolone z poziomu świadczonych przez daną firmę usług. Dodatkowo są one bardziej skłonne polecić ją swoim znajomym.

W przypadku Twittera dostajemy jednak możliwość zwracania się do klientów którzy nie kierują swojego zapytania bezpośrednio do nas samych ale do innych adresatów. Daje to więc firmom szansę budowania wizerunku rzetelnej firmy, która stara się cały czas aktywnie reagować na wszelkie potrzeby swoich klientów. Ponadto według badań z perspektywy klientów najwięcej zyskują firmy które starają się odpowiadać na negatywne komentarze i opinie oraz rozwiązywać zgłaszane problemy.

Wynika z tego więc, że nie należy bać się krytycznych czy też negatywnych opinii ale postrzegać je jako wskazówki co do rzeczy jakie można jeszcze poprawić. Należy traktować je jako środek do zwiększenia zaufania klientów wobec naszej firmy i zyskania ich lojalności w przyszłości.

Z tego też względu firma powinna w pierwszej kolejności skupić się na odpowiedzi na negatywne opinie, nie ignorując jednocześnie tych pozytywnych. Bardzo istotna w obu przypadkach jest też szybkość odpowiedzi na zapytanie klienta. Najlepsze efekty otrzymamy oczywiście gdy odpowiedź zostanie udzielona w okresie nie dłuższym niż kilka minut. Oczywiście aktualna jest zasada iż lepiej udzielić odpowiedzi nawet z dużym opóźnieniem niż nie udzielić jej w ogóle.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *