Jakie wtyczki do WordPressa są warte uwagi?

Jakie wtyczki do WordPressa są warte uwagi?

Jeżeli ktoś z was prowadzi bloga to z bardzo dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że używa platformy jaką jest WordPress. Standardowo WordPress udostępnia całkiem bogatą funkcjonalność ale jednak aby cieszyć się kompleksowo przygotowanym blogiem dostosowanym do nowoczesnych standardów trzeba posiłkować się wtyczkami. Są to rozszerzenia które znacząco wzbogacają standardową funkcjonalność platformy. Dzisiaj postaramy się wam podpowiedzieć jakie wtyczki do WordPressa są warte uwagi i pomogą uczynić wasz blog jeszcze bardziej przyjaznym użytkownikom.

wtyczki wordpress

wtyczki wordpress

Na samym początku warto wspomnieć o kilku wtyczkach które są absolutnym ,,must have”. Będzie to Antispam Bee czyli bardzo skuteczny dodatek który blokuje spam jaki pojawia się w komentarzach. Jest dużo bardziej skuteczny niż popularny niegdyś Akismet. Alternatywą dla stosowania Antispam Bee może być wdrożenie na blogu systemu komentarzy Disqus.

Kolejną przydatną wtyczką jest Broken Link Checker. Jak sama nazwa wskazuje sprawdza on czy wszystkie linki na naszej stronie działają poprawnie. Jest to bardzo istotne zarówno ze względu na wygodę użytkowania odwiedzających nas internautów oraz dla naszej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Niedziałające linki mają bowiem negatywne przełożenie na to na jakiej pozycji znajdziemy się w wynikach wyszukiwania.

Inną wtyczką która wydaje się bardzo potrzebna z perspektywy polskiego użytkownika jest Filenames to Latin. Jako, że nie wszystkie serwery zawsze poprawnie odczytują pliki w których nazwie zawarte są polskie znaki. Dzięki tej wtyczce polskie znaki są podmienianie na łacińskie odpowiedniki. Zamiast pliku bławatek.png zostanie on zmieniony na blawatek.png.

Wtyczką którą warto się zainteresować jest też ta o nazwie Sierotki. Pozwala ona usuwać spójniki znajdujące się na końcu wiersza.

Dodatkowo istotne jest zainstalowanie odpowiednich wtyczek do analityki naszego bloga. Standardowo wykorzystamy do tego celu Google Analyticcs ale trzeba wiedzieć, że istnieją również alternatywy stworzone specjalnie z myślą o badaniu ruchu właśnie na WordPressie. Poniżej najważniejsze z nich czyli wp-power-stats, wp-statistic oraz monstersights.

Ważne będzie też zainstalowanie wtyczek umożliwiających odpowiednią optymalizację strony. Pozwolą Ci one łatwo modyfikować metadane i dostosować opisy pojawiające się w wyszukiwarce jak i zoptymalizować zdjęcia. Do najpopularniejszych wtyczek tego rodzaju należy zaliczyć takie jak yoast, seo-image, optimosnter, google-sitemap-generator, wp-experiments-free czy też linkpatrolwp.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pomógł wam zdecydować jakie wtyczki do WordPressa są warte uwagi.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *