Jak szybko zwiększyć sprzedaż?

Jak szybko zwiększyć sprzedaż?

Zastanawiacie się jak szybko zwiększyć sprzedaż w waszym sklepie internetowym? Znamy odpowiedź na to pytanie. Wystarczy wykorzystać do tego celu konkursy! Perspektywa zdobycia cennej nagrody zachęca do rywalizacji i aktywizacji użytkowników. Z tego też względu konkursy są tak chętnie wykorzystywane do realizacji różnego rodzaju celów biznesowych.

sprzedaż

sprzedaż

Głównym założeniem konkursu jest wzbudzenie w klientach elementu współzawodnictwa. Zwycięzcami zostaną Ci którzy osiągną najlepsze wyniki zgodnie z ustalonymi przez organizatora wytycznymi. Konkursy pomagają zatem dotrzeć z ofertą do danej grupy docelowej, zdobyć jej zainteresowanie co w przyszłości przełoży się na wzrost sprzedaży.

Konkursy wykorzystuje się zarówno w doraźnych celach takich jak zachęcenie do nabywania konkretnego produktu jak i nieco bardziej dalekosiężnych jak przywiązanie do marki i budowanie jej wizerunku. I tak w przypadku szybkich projektów są one skierowane zazwyczaj do wąskiej grupy docelowej i wymagają przygotowania jedynie drobnych upominków dla uczestników. Natomiast długofalowe projekty pozwalają zebrać grono najbardziej zaangażowanych uczestników.

 

Jeżeli mówimy o konkursach to musimy pamiętać, że ma to być aktywna forma wsparcia sprzedaży. Oczekujemy zatem od uczestników podejmowania działań i wykazania się pewnymi umiejętnościami czy też wiedzą. Konkurs nie ma bowiem na celu jedynie zachęcić do zakupu produktu lub usługi ale ma pomóc w budowaniu zaangażowania, wyzwolenia emocji związanych z współzawodnictwem co przełoży się później na pozytywne skojarzenia z naszą marką. Prowadzi to w konsekwencji do budowania pozytywnego wizerunku naszej marki co długofalowo przełoży się pozytywnie na sprzedaż.

Podejście takie daje gwarancję kształtowania lojalności wobec oferowanych produktów czy usług, która w konsekwencji prowadzi do zwiększenia świadomości marki, wzrostu sprzedaży lub liczby rekomendacji produktów, ich promocję oraz wsparcie działań działów marketingu i sprzedaży poprzez np. budowanie baz klientów czy zbieranie opinii o produktach.

 

Konkursy to zatem sprawdzony i skuteczny sposób na promocję firmy i jej asortymentu. Konkurs to odpowiedź na to jak szybko zwiększyć sprzedaż bez uciekania się do skomplikowanych metod. Z założenia konkursy mają budzić zaangażowanie użytkowników podczas gdy nagrody i element rywalizacji zachęcić do wzięcia udziału. Należy tutaj jednak pamiętać jeszcze o aspekcie prawnym tego rodzaju działań. Trzeba pamiętać o odpowiednio przygotowanym regulaminie i jasno określonych zasadach dla uczestników. Pamiętajmy też, że w przypadku organizowania konkursów publicznych możemy liczyć na zwolnienia podatkowe, gdy wartość nagrody nie przekroczy poziomu 760 zł.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *